Dřevěná stavba roku

Záměrem soutěžní ankety Dřevěná stavba roku je ukazovat veřejnosti široké využití dřeva jako obnovitelného a přírodního stavebního materiálu. Anketa je pro své soutěžící (realizační firmy, architekty, investory apod.) přínosná tím, že je přirozeným způsobem propojuje s jejich potenciálními zákazníky. Veřejnosti zase umožňuje vybrat si z těch nejzajímavějších dřevěných staveb právě tu, ve které chtějí bydlet či kterou chtějí navštívit.

Přihlašování do ankety Dřevěná stavba roku 2017 bude zahájeno 3. října 2016.

Více informací o anketě Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku je anketou návrhů a realizací dřevěných staveb, které byly postaveny na území České a Slovenské republiky, anebo je čeští a slovenští autoři navrhli či postavili pro jinou zemi EU. Anketa je určena pro studenty, projektanty, architekty i realizační firmy působící v dřevozpracujícím průmyslu; zároveň ale také pro investory - tedy majitele, zřizovatele a provozovatele dřevěných staveb.

Anketa je rozdělena do 8 soutěžních kategorií: Dřevěná hřiště - malá, Dřevěná hřiště – velká, Dřevěné konstrukce – návrhy, Dřevěné konstrukce – realizace, Moderní dřevostavby – návrhy, Moderní dřevostavby – realizace, Roubenky a sruby – realizace, Dřevěný interiér – realizace. Dřevěná stavba roku jedinou anketou zaměřenou na dřevěné stavby s takto širokým rozsahem prezentovaných děl, a to nejen v České republice, ale také v EU.

Vítězové jednotlivých kategorií jsou vybíráni jak laickou veřejností, tak odbornou porotou složenou z renomovaných odborníků z oblasti architektury a zpracování dřeva.

 

 

Kontakty

Ing. Petra Pacáková

Novinky k projektu Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku nikdy nespí!

13. červenec 2016

Léto a prázdniny jsou v plném proudu, ale soutěžní anketa Dřevěná stavba roku rozhodně nespí! Nadační tým už pro Vás připravuje nový ročník 2017, který opět posune české “dřevostavění” o kousek dál.

Užijte si pohodové léto se dřevem!

20. červen 2016

Užijte si pohodové léto se dřevem! Nevíte, kam v létě na výlet? Vyrazte na dřevěná hřiště ankety Dřevěná stavba roku 2016! Na naší speciální...

Dětský den na vítězném malém hřišti v Rosicích u Brna

15. červen 2016

Kamínkové hřiště v Rosicích u Brna zvítězilo v kategorii Dřevěná hřiště - malá v anketě Dřevěná stavba roku 2016. Město získalo odměnu 10 000 Kč, kterou využilo při organizaci dětského dne na vítězném hřišti. O své dojmy z akce se na řádcích níže podělily paní učitelky z MŠ Zámecká. Děkujeme za zajímavou reportáž.

Dětský den na vítězném velkém hřišti ve Šťastné zemi se podařil

09. červen 2016

Ve Šťastné zemi se v sobotu 4. června slavil svátek dětí, kterého se účastnil i tým Nadace dřevo pro život s panem ředitelem Stanislavem Polákem.

Pozvánka: Vezměte děti na dětský den do Šťastné země u Turnova

01. červen 2016

Vítězem DSR 2016 v kategorii Dřevěná hřiště – velká se stala Replika hradu Trosky v přírodním zábavním dětském areálu Šťastná země. Kromě prestižního ocenění a unikátního dřevěného diplomu získala Šťastná země také poukaz na 10 000 Kč na uspořádání dětského dne na vítězném hřišti. Ten se bude konat již tuto sobotu 4. 6. 2016 v parku Šťastná země u Turnova

Reportáž ze slavnostního vyhlášení vítězů DSR 2016

19. duben 2016

Zajímá Vás, jak probíhalo vyhlášení vítězů soutěžní ankety Dřevěná stavba roku 2016, a jaké dojmy měli účastníci? Pak jste tu správně! Máme pro Vás nachystaná tři krátká videa ze slavnostního dne.

Mediální partneři DSR 2016 se představují

08. duben 2016

Anketu DSR 2016 podporují významní mediální partneři v oblasti dřevěného stavění, bydlení a interiéru. Chcete se v této oblasti inspirovat? Tyto webové a tištěné magazíny a veletrhy by neměly uniknout Vaší pozornosti.

Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2016 ve Křtinách

22. březen 2016

Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Dřevěná stavba roku 2016 ve Křtinách Ve čtvrtek 17. 3. 2016 vyhlásila Nadace dřevo pro...

Více novinek tohoto projektu

Záštity a partneři projektu Dřevěná stavba roku 2016

Záštita

Ministra zemědělství Mariana Jurečky Ministerstva průmyslu a obchodu Svaz měst a obcí České republiky

Zlatý partner

Ministerstvo zemědělství

Stříbrný partner

ČTPLH Kronospan LČR Stora Enso

Bronzový partner

ALDP Biocel paskov Mayre Melnhof Mondi Vojenské lesy a statky

Partner

Coloredo Mansfeld KLASTR ČESKÝCH NÁBYTKÁŘŮ Mendelova univerzita RD Rýmařov

Mediální partner

Domov Dřevařský magazín Dřevoportal Dřevostavitel Dům a zahrada Earch Home insidecor LoveWood Materiály pro stavbu Pěkné bydlení

Spolupracující veletrhy

Infotherma Cesty dřeva Dřevostavby Střechy Stavby Ostrava FOR HABITAT Voš a SPŠ Volyně IBF ForWood For Interior Moravská Dřevostavba

2016 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |