Stavby s vůní dřeva

Záměrem studentské soutěže je motivovat studenty vyšších a vysokých odborných škol, aby ve svých školních pracích využívali dřevo. Soutěž je zároveň propojuje s odborníky z oboru.

Soutěž umožňuje studentům ukázat veřejnosti své návrhy dřevěných staveb a konstrukcí a porovnat své dovednosti získané studiem.
Vítěze soutěže vybírá odborná porota ve dvou kategoriích, a to Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy moderních dřevostaveb.
Ocenění studenti získají kromě věcných cen také možnost zúčastnit se odborných exkurzí u partnerů soutěže.

 

 

Kontakty

Ing. Lenka Trandová

Novinky k projektu Stavby s vůní dřeva

Vítězové SsVD na exkurzi ve společnosti KRONOSPAN

17. říjen 2016

Ocenění studenti v soutěži Stavby s vůní dřeva 2016 se vydali na dvoudenní exkurzi do společnosti KRONOSPAN CR, spol. s r. o. Ve dnech 13. a 14. 10. 2016 si tak prohlédli celý závod a měli možnost se účastnit také porad na několika úrovních vedení. 

Známe nejlepší studentské návrhy dřevěných staveb

15. září 2016

Známe nejlepší studentské návrhy dřevěných staveb! Do studentské soutěže Stavby s vůní dřeva se v jejím 4. ročníku přihlásilo 68 studentů z 11 českých a slovenských univerzit s 55 soutěžními dílyStudenti navrhovali dřevěné domy a konstrukce s tématem Nadějné vyhlídkyJejich díla hodnotila odborná porota a ve čtvrtek 15. 9. proběhlo na Brněnském výstavišti vyhlášení vítězů. Slavnostní den nabídl studentům také bohatý doprovodný program zaměřený na osobní a profesní růst soutěžících. Akce se také zúčastnili významní představitelé lesnicko-dřevařského sektoru.

Studentská díla soutěže Stavby s vůní dřeva už jsou ohodnocena

05. srpen 2016

Odborná porota složená z náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby – předsedy odborné poroty, generálního ředitele Vojenských lesů a statků ČR, s.p.  (VLS) Josefa Vojáčka, ředitele společnosti Stora Enso Planá u Mariánských Lázní Radka Pecky, architekta Tomáše Veselého a vedoucí studentských soutěží Nadace dřevo pro život Lenky Trandové  se sešla ve čtvrtek 4. 8. 2016 v sídle VLS ČR, aby zhodnotila přihlášená díla do letošního ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva.

Kdo hodnotí díla ve studentské soutěži Stavby s vůní dřeva?

31. červenec 2016

Ve čtvrtek 4. 8. proběhne hodnocení odborné poroty ve studentské soutěži Stavby s vůní dřeva. Čeká na ní 55 soutěžních děl od 68 studentů z 11 vysokých škol z České a Slovenské republiky! Kdo přesně ale tato díla bude hodnotit? Níže najdete krátké medailonky našich pěti odborných porotců.

Zájem o dřevěné stavění mezi studenty nezvykle roste

13. červenec 2016

Posledního června byla uzavřena registrace do 4. ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2016. Do soutěže se přihlásilo rekordních 67 studentů s 55 soutěžními díly z 11 odborných škol z České i Slovenské republiky. Setkání všech účastníků soutěže a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 15. 9. 2016 na Brněnském výstavišti v pavilonu P.

Exkurze Stora Enso – ocenění v anketě Stavby s vůní dřeva 2015

18. květen 2016

Exkurze Stora Enso – ocenění v anketě Stavby s vůní dřeva 2015 Ve dnech 27. - 28. 4. 2016 jsme se všichni ocenění...

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část čtvrtá

18. květen 2016

Zvláštní ocenění Nadace dřevo pro život, získal Ing. Lukáš Grus z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně za „Studii dřevěné sakrální stavby“.

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část třetí

16. květen 2016

Na prvním místě se umístila Sandra Schwarzová z Fakulty stavební ČVUT v Praze se svým dílem „Pavilón slonů“.

Více novinek tohoto projektu

2016 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |