Stavby s vůní dřeva

Cílem studentské soutěže Stavby s vůní dřeva je umožnit studentům ukázat jejich návrhy dřevěných staveb a konstrukcí veřejnosti a porovnat svoji odbornou vyspělost získanou studiem na vysokých nebo vyšších odborných školách s ostatními soutěžícími. Záměrem projektu je motivovat studenty, aby ve svých pracích využívali dřevo, a propojit je s odborníky z jejich oboru.

Vítěze soutěže vybírá odborná porota ve dvou kategoriích, a to Návrhy dřevěných konstrukcí a Návrhy moderních dřevostaveb.

Ocenění studenti získají kromě věcných cen také možnost zúčastnit se odborných exkurzí u partnerů soutěže.

Kontakty

Ing. Lenka Trandová

Novinky k projektu Stavby s vůní dřeva

Studentská díla soutěže Stavby s vůní dřeva už jsou ohodnocena

05. srpen 2016

Odborná porota složená z náměstka ministra průmyslu a obchodu Jiřího Koliby – předsedy odborné poroty, generálního ředitele Vojenských lesů a statků ČR, s.p.  (VLS) Josefa Vojáčka, ředitele společnosti Stora Enso Planá u Mariánských Lázní Radka Pecky, architekta Tomáše Veselého a vedoucí studentských soutěží Nadace dřevo pro život Lenky Trandové  se sešla ve čtvrtek 4. 8. 2016 v sídle VLS ČR, aby zhodnotila přihlášená díla do letošního ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva.

Kdo hodnotí díla ve studentské soutěži Stavby s vůní dřeva?

31. červenec 2016

Ve čtvrtek 4. 8. proběhne hodnocení odborné poroty ve studentské soutěži Stavby s vůní dřeva. Čeká na ní 55 soutěžních děl od 68 studentů z 11 vysokých škol z České a Slovenské republiky! Kdo přesně ale tato díla bude hodnotit? Níže najdete krátké medailonky našich pěti odborných porotců.

Zájem o dřevěné stavění mezi studenty nezvykle roste

13. červenec 2016

Posledního června byla uzavřena registrace do 4. ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2016. Do soutěže se přihlásilo rekordních 67 studentů s 55 soutěžními díly z 11 odborných škol z České i Slovenské republiky. Setkání všech účastníků soutěže a slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek 15. 9. 2016 na Brněnském výstavišti v pavilonu P.

Exkurze Stora Enso – ocenění v anketě Stavby s vůní dřeva 2015

18. květen 2016

Exkurze Stora Enso – ocenění v anketě Stavby s vůní dřeva 2015 Ve dnech 27. - 28. 4. 2016 jsme se všichni ocenění...

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část čtvrtá

18. květen 2016

Zvláštní ocenění Nadace dřevo pro život, získal Ing. Lukáš Grus z Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně za „Studii dřevěné sakrální stavby“.

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část třetí

16. květen 2016

Na prvním místě se umístila Sandra Schwarzová z Fakulty stavební ČVUT v Praze se svým dílem „Pavilón slonů“.

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část druhá

12. květen 2016

Druhé místo obsadila Petra Trousilová, která studuje na Fakultě architektury ČVUT v Praze, se svým dílem „Dětská Eko-univerzita Hanspaulka".

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část první

10. květen 2016

Rozhovor s vítězi studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2015 - část první Loňského ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva se zúčastnilo...

Více novinek tohoto projektu

2016 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt

Tento web vytvořil |