Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Dětské hřiště Ledčice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Dětské hřiště Ledčice

O hřišti

19. června 2010 bylo na ledčické návsi slavnostně otevřeno velmi pěkné moderní a dobrodružné hřiště, po kterém občané volali několik let. Hřiště plné prolézaček, houpaček, šplhadel a klouzaček slouží pro malé i větší děti. Tomu všemu vévodí nádherný koráb v celé parádě, který nese fantastické jméno – Černá perla. Pohodlné lavičky lákají k posezení v oáze uprostřed vesnice. Hřiště bylo koncipováno jako volně přístupné a doplněné zelení, která je tolik dominantní pro zdejší náves. Zkrátka ráj maminek a jejich ratolestí, seniorů na odpočinku i trochu odrostlejších dětí stále ještě školou povinných. Hřiště podle našeho přesvědčení působí jako prevence závadových společenských a sociálně patologických jevů

Uvedení hřiště do provozu

červen 2010

Adresa hřiště

náves Ledčic

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

OBEC LEDČICE

Přihlašovatel

OBEC LEDČICE

O soutěžícím

Obecní úřad Ledčice 45

www.ledcice.cz
obec@ledcice.cz
+420 603 878 949

Jižně od úpatí památné hory Říp, v krásné, na správném místě vykrojené „porci“ české země, leží Ledčice. Srdcem této poměrně rozsáhlé vesnice je útulná zelená náves, která si dodnes udržuje typický starobylý okrouhlý tvar. Obec leží asi 35 km východně od Prahy na rozhraní okresů Mělník, Litoměřice, Kladno a krajů Středočeského a Ústeckého. Krajinnou dominantou je památná hora Říp a při dobré viditelnosti zřícenina hradu Hazmburk a České Středohoří. Středověká ves Ledčice patří k nejstarším osadám v Čechách. První psaná zmínka o ní pochází z roku 1226. Obec patřila ženskému premonstrátskému klášteru v Doksanech, roku 1616 koupila ves Polyxena z Lobkowicz, jejíž rod vlastnil Ledčice až do roku 1850. Mezi osobnosti, které měly srdečný vztah k obci a rády ji navštěvovaly, patří mezi jinými Josef Václav Frič, který se o Ledčicích zmiňuje ve svých Pamětech, Jan Karafiát, autor Broučků, a Miloš Václav Kratochvíl z nedalekých Mlčechvost, který rád vzpomínal na svá školní léta v Ledčicích, jež ve svém díle připomíná. V posledních letech obec zazanamenala rozsáhlý rozvoj. Byl zde plošně vybudován vodovod, plynovod, kanalizace a rekonstrukce energetických sítí. Opravou také prošla budova mateřské a základní školy, knihovny a kostela sv.Václava. Obec vždy byla součástí Podřipska, kam historicky patřila.

2024 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací