Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

8.

Rezervace BORORO

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Rezervace BORORO

O hřišti

Koncepčním záměrem hřiště (rezervace BORORO) je přiblížit dětem atmosféru života obyvatel pralesa, stromových domů a stylizací vytvořit dojem amazonské vesnice. Herní a odpočinková zóna je propojena s amfiteátrem, ukázky cvičení se zvířaty, herním systémem a kavárnou. Nejvýraznějším prvkem a hlavní atrakcí je netradiční zpracování víceúrovňové dětské stavby, která se s motivy indiánské domorodé vesnice vymyká běžnému ztvárnění obdobných staveb. Jedná se o obrovský herní systém, sestavený z mnoha drobných domečků, které jsou vzájemně propojeny žebříky, schůdky, stupátky a provazy. Každá jednotlivá úroveň herního komplexu je nositelkou speciální atmosféry, barevnosti a doplňkových prvků. Cílem výtvarného uchopení Rezervace Bororo je navození atmosféry indiánské vesnice v korunách stromů a probuzení fantazie u dětí. Mírně surreální pojetí celého komplexu přináší specifický a zapamatovatelný zážitek. Děti, ale i dospělé jistě zaujmou repliky různých indiánských artefaktů, fetiše či předměty běžné potřeby domorodců. Domky rezervace zdobí speciální umělecké malby, kresby a vrypy na vnitřních stěnách a kůlech, které znázorňují život vesničanů a jejich spirituality. Nechybí ani rostlinné a živočišné motivy, ornamenty, stylizované tancující postavy, obraz pozitivního zářícího žlutého slunce jako zdroj života a energie na Zemi. Vystavené předměty jsou vyrobeny převážně ze dřeva a jiných přírodních materiálů.

Uvedení hřiště do provozu

červenec 2014

Adresa hřiště

U Trojského zámku 120/3

Údaje o soutěžícím

Soutěžící

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA HL. M. PRAHY

Přihlašovatel

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA HL. M. PRAHY

O soutěžícím

Zoologická zahrada hl. m. Prahy 
U Trojského zámku 120/3

www.zoopraha.cz
pr@zoopraha.cz
+420 296 112 230

Zoo Praha, která se nachází v dolní části pražské Troje, byla otevřena 28. září 1931. Jde o moderní zahradu, která ukazuje zvířata v podmínkách, které se co nejvíce blíží jejich přirozenému prostředí. Podílí se na záchraně mnoha ohrožených živočišných druhů a u některých vede jejich celosvětové plemenné knihy (nejznámější z nich je záchrana koně Převalského). V pražské zoo je chováno téměř 5 000 zvířat ve více jak 600 druzích. V roce 2014 dosáhl počet návštěvníků téměř 1,4 miliónu ročně a v roce 2015 byla Zoo Praha vyhodnocena podle uživatelů serveru TripAdvisor jako čtvrtá nejlepší na světě. Pražská zoo nabízí mnoho vzdělávacích programů jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost. Mezi ně patří i přednášky v budově vzdělávacího centra, průvodci po zoo, komentovaná krmení zvířat a mnoho dalších. Zoo Praha také spolupracuje s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Karlovy, Českou zemědělskou univerzitou a jinými vysokými školami.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací