Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Pavouci v Zoo Ostrava

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název hřiště

Pavouci v Zoo Ostrava

Umístění hřiště

Ostrava, 710 00

Popis hřiště a okolí

Hřiště se nachází v areálu zoo  v centrální části, na hlavní návštěvnické trase, v blízkosti pavilonu Papua. Sestává z dřevěného modelu pavouka v nadživotní velikosti a informačního panelu, který má podobu pavučiny. Na pavučině je rozmístěno několik cedulek s informacemi o této skupině živočichů, kteří u mnohých lidí nepatří k oblíbeným. Pavouci však tvoří významnou součást potravního řetězce – představují hlavní predátory hmyzu. Tzn., že pomáhají udržet přirozenou rovnováhu početnosti hmyzích populací. Hřiště je přístupné všem návštěvníkům po celou otevírací dobu zoo.

Zajímavost o hřišti

Věříme, že naše hřiště přesvědčí zejména arachnofobiky (ale nejen je), že pavouci jsou velmi zajímavá skupina živočichů a není důvod se jich obávat, natož je pronásledovat a hubit. Mnohé druhy jsou i velmi krásné a mají i pozoruhodný způsob života. Posuďte sami: zástupci skákavkovitých dokáží vyskočit až 50x výš, než sami měří. Který člověk by toto dokázal? A víte, že pavoučí vlákno je neskutečně pevné? V tahu má větší pevnost než ocel. A je toho mnohem více...

Realizační skupina

autor

Pavel Herák

majitel

Zoologická zahrada Ostrava, p. o.

zřizovatel

Statutární město Ostrava

Datum uvedení hřiště do provozu

10/2017

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Zoologická zahrada Ostrava, p. o.

Bydliště / Sídlo společnosti

Ostrava

Vztah k hřišti

Majitel

Telefón

+420 596 241 269

E-mail

info@zoo-ostrava.cz

Logo v křivkách

Doplňující informace o soutěžícím

Facebooková stránka

Zoo Ostrava je plošně druhá největší zoo v ČR a patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům. Na téměř 100 ha chová přes 4000 zvířat. V posledních letech prošla zoo výraznou proměnou. Bylo zde vybudováno několik nových pavilonů a přírodních expozic. Velký důraz je kladen i na zlepšování služeb pro návštěvníky. Po areálu jsou stovky laviček, desítky odpočinkových míst, řada dětských koutků. Areál je maximálně přístupný handicapovaným. Zoo Ostrava je otevřena denně od 9:00 hod.
Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací