Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

17.

HONKA® Residence RR

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

HONKA® Residence RR

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

Honka je finské slovo, které znamená v češtině „stará borovice" a je to také finská značka masivních srubových staveb, která je použita pro projekt Residence RR. Dům je situován uprostřed borového háje na čtvercové parcele o rozměrech 100 x 100 m v lesním městě Kersku. Těžištěm pozemku není samotný dům, ale jezero, kolem kterého se stavba rozvíjí ve dvou na sebe kolmých osách – traktech. Na hlavní ose řazené obytné prostory navazují na soukromou část dispozice. Výrazná horizontála stavby plyne rovinatým krajem, jemně graduje nad hlavním obytným prostorem a mizí mezi kmeny borovic.

Účel stavby

Stavba je rodinným domem s doprovodnými menšími stavbami altánu a letní kuchyně. V domě budou trvale bydlet dvě osoby.

Technický popis

Svislou nosnou konstrukci tvoří srubové stěny a dřevěné nebo ocelové sloupy. Trámy stěn jsou řešeny v systému HONKA Fusion, který zaručuje nesedavost klád a tím výrazně zjednodušuje řešení detailů stavby. Nosnou konstrukci hlavní střechy nad obytnou částí tvoří lepené vaznice a krokve, střechu nad ložnicovým a technickým traktem nesou krokve. Krytinou je titanzinkový plech, resp. modifikované asfaltové pásy s posypem. Nenosné příčky jsou sendvičové, s rastrem z dřevěných sloupků a výplní s akustickou izolací. Podlahy jsou dřevěné ze třívrstvých lamel, dlážděné kamenné a keramické. Okna jsou dřevohliníková s izolačními dvojskly, vnitřní dveře masivní dubové.

Realizační skupina

Architekt projektu

monom works s.r.o.

Typ konstrukce

masivní srubová stavba

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

FINNY s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Nad Jenerálkou 554/8, 16000 Praha 6

Webová stránka

Telefon

+420 602 109 015

Email

lucie.stuchlikova@honka.cz

Kontaktní osoba

Ing. Lucie Stuchlíková

Logo/Fotka

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací