Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

6.

Concept - CLT

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Concept - CLT

Účel stavby

Vícegenerační stavba

Popis stavby

Stručný popis:

1.NP – Velkorysý prostor pro každodenní aktivity rodiny bezprostředně propojený s okolní přírodou, kuchyň + jídelna, obytná část rodičů, hlavní koupelna, technické zázemí.

2.NP – Obytné podkroví pro mladší generaci včetně kuchyňky, obývacího pokoje a malé koupelny. Prostorná travnatá terasa, skladovací prostory.

Realizační skupina

Projektant

Lukáš Slezák

Typ konstrukce

CLT

Zastavěná plocha

112 m2

Užitná plocha

137 m2

Počet podlaží

2

Doplňující informace o stavbě

Záměr a řešení:

Stavba rodinného domu je určena pro bydlení 4 osob. Hlavním záměrem je na malé zastavěné ploše vybudovat 2 prakticky samostatné bytové jednotky. Obě generace tak získají dostatek vlastního prostoru a soukromí. Pro společné chvíle rodiny pak slouží velkorysí obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou v 1. NP.

Z exteriéru převládá jednoduchost a přírodní materiál. Dům tak lze snadno zasadit do okolní krajiny. Interiér je taktéž bezprostředně propojen s okolním světem díky velkým oknům až ke stropu. Před přehříváním místností v letním období chrání plachtová pergola na terase a posuvné okenice.

Nejdůmyslnějším prvkem je však vhodně situovaná zeleň. V létě svými listy cloní, v zimě naopak propouští nízké sluneční paprsky. Navíc vytváří velmi hravé stíny v interiéru.

Část objektu je osazena zelenou střechou, ta vytváří nejen příjemnou terasu pro obyvatelé 2. NP, ale také zajišťuje dočasnou retenci vody a chrání obytné místnosti v přízemí před přehříváním.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

OK PYRUS, s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Brno

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. Otakar Koudelka CSc.

Telefon

+420 608 826 438

E-mail

otakar.koudelka@okpyrus.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací