Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

12.

Modulární dřevostavby KŮLNA

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

Modulární dřevostavby KŮLNA

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

KŮLNA L – UNIVERSAL je sestavena ze tří modulů. Jádro tvoří základní modul, který obsahuje kuchyň, technické a hygienické zázemí. K němu jsou následně dle potřeby připojovány další obytné části domu. Celá konstrukce KŮLNY je řešena jako dřevostavba ze stavebního systému PURLIVE. Izolace z PUR pěny zaručuje tvarovou stálost a vynikající izolační vlastnosti, které ocení každý uživatel. Vnitřní stěny jsou dokončeny sádrokartonem, jehož konstrukce slouží jako instalační předstěna. Exteriér tvoří libovolný fasádní systém. Stavbu je možné založit na základovou desku, betonové patky i zemní vruty.

Typ konstrukce

Celá konstrukce KŮLNY je řešena jako dřevostavba z celosvětově používaných stavebních izolačních panelů SIP. Jedinečnost stavebního systému PURLIVE však spočívá v použitém izolačním materiálu. Ve výrobních halách je vyrobena přesná konstrukce z kvalitních KVH hranolů a vyplněna speciálně aplikovanou tvrdou, litou, dvousložkovou PUR pěnou, která díky jejímu současnému stavu vytváří z konstrukce monolitický celek. 

Zastavěná plocha

68,8 m2

Užitná plocha

57 m2

Počet podlaží

1

Objem spotřebovaného dřeva

12,73 m3

Součinitel prostupu tepla

0,176 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Purlive, spol. s r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Rybníky VII 5547, 760 01 Zlín

Kontaktní osoba pro veřejnost

Pavel Richter, tel. č. +420 601 370 944 nebo Ing. Petr Ambrož, tel. č. +420 733 699 993

E-mail

info@purlive.cz

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Společnost PURLIVE spol. s r.o. realizuje individuální i typová řešení rodinných domů z vlastního stavebního systému. Díky certifikaci Dřevařského institutu nachází systém široké uplatnění při individuální výstavbě, komerčních staveb a staveb občanské vybavenosti. Hlavní myšlenka modulární dřevostavby KŮLNA spočívá v její jednoduchosti. Každá KŮLNA je sestavena z jednoho či více modulů, které jsou převezeny přímo na stavbu. Jednotlivé varianty je možné alternativně měnit i po dokončení stavby.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací