Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

5.

Dům v Řevnicích

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Dům v Řevnicích

Cílový zákazník

Stavba pro rekreaci

Architektonický popis

Dům v Řevnicích je nepodsklepená dřevostavba tvaru „L“. Dům opticky rozděluje pozemek na dvě části a je umístěn tak, aby byla maximálně využita slunná část zahrady. Část domu, která je orientovaná rovnoběžně se severní hranicí pozemku, je jednopodlažní s pultovou střechou a část objektu, která je orientována kolmo k severní hranici, je dvoupodlažní. Jižní část tohoto objektu kopíruje terénní vlnu pozemku a v interiéru vzniká „mezipatro“. Fasáda objektu je z vertikálně orientovaného dřevěného obkladu. Střešní roviny mají různý sklon a v hřebeni jsou vůči sobě převýšeny. Vzniká zde prostor pro okno, které prosvětluje úroveň 2.NP. Dispozičně je dům řešen jako jedna bytová jednotka. Dvoupodlažní a jednopodlažní část objektu se setkává v nároží, kde se nachází kryté závětří. V jednopodlažní části se nachází obytný prostor a koupelna s WC, v přízemí dvoupodlažního objektu obytný prostor s kuchyňským koutem, šatna, koupelna a WC. V místě, kde dům kopíruje terénní nerovnost pozemku, vzniká ve zvýšeném podlaží pokoj, který je možno využít jako pracovnu nebo hostinský pokoj. V podkroví se nachází pouze ložnice. V návaznosti na obývací pokoje je u obou objektů dřevěná terasa.

Účel stavby

Rekreační objekt pro čtyřčlennou rodinu

Technický popis

Dům v Řevnicích je nízkoenergetická sendvičová dřevostavba s provětrávanou fasádou se svislým obkladem z modřínových prken ošetřených ochranným olejovým nátěrem. Dřevěný obklad je ukončen v úrovni cca 150 - 300 mm nad upraveným terénem a navazuje na něj zateplený sokl natažený v soklové omítce. Pultová střecha má dva různé sklony 12 a 25 stupňů, na jejíž nosné konstrukci je dvouplášťová střecha s plechovou střešní krytinou v barvě antracitu. Ve stejné barvě je proveden i okapní systém, nerezový komín vedený po fasádě a také hliníková okna. Dům je vytápěný přímotopnými konvektory v kombinaci s krbovými kamny.

Realizační skupina

Architekt projektu

Labor 13 s.r.o.

Projektant

Labor 13 s.r.o.

Dodavatel stavby

Důmrazdva s.r.o.

Investor

Rodina Musilova

Země umístění stavby

ČR

Datum kolaudace

09/2015

Skladba konstrukce

19 mm modřínová prkna, 30 mm montážní latě KVH 30/50, difúzní folie, 40mm konstrukce KVH 40/60 (mezi vložena minerální izolace 40mm), 60mm konstrukce KVH 60/40 (mezi vložena minerální izolace 60 mm), 81 mm masivní dřevěný panel, 50 mm konstrukce sádrokarton (mezi vložena minerální izolace 60 mm), 12,5 mm sádrokartonová deska, bílá výmalba

Zastavěná plocha

112,3 m2

Užitná plocha

104,5 m2

Počet obytných podlaží

2

Spotřebované dřevo

17 m3

Součinitel prostupu tepla

0,22 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

Důmrazdva s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Přemyšlenská 326, 250 66 Zdiby

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 737 443 334

Email

info@dumrazdva.cz

Kontaktní osoba

Zuzana Lišková

Logo/Fotka

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací