Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Rodinný dům JUBILEUM PLZEŇ

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Rodinný dům JUBILEUM PLZEŇ

Cílový zákazník

Vícegenerační bydlení

Architektonický popis

Rodinný dům je tvořen ze dvou částí propojených zádveřím tak, aby mohly obě fungovat jako samostatné. Dvoupodlažní objekt s pultovou střechou doplňuje přízemní bungalov, zamýšlený jako provozovna pro menší domácí firmu či jako samostatná bytová jednotka pro některého z členů rodiny, případně pro vícegenerační bydlení. Dům je maximálně otevřený, jsou využitá velká okna, působí příjemným dojmem a je nadčasový. Architektonický výraz domu je založen na kontrastu hladké omítky, smrkového dřeva a kovu, část fasády oživuje kamenný páskový obklad. Dřevěné posuvné žaluzie zasazené na úrovni střešního přesahu přímo na balkóně a na terase zajišťující příjemný stín ložnicím v patře i obývacímu pokoji v přízemí.

Účel stavby

Jde o variabilní rodinný dům JUBILEUM PLZEŇ, který je rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky spojené prostorným zádveřím. Větší má sloužit čtyřčlenné rodině, menší jako garsonka pro seniora nebo juniora, případně jako byt k pronájmu či kancelář. V přízemí dvoupodlažního objektu je umístěna koupelna, technická místnost a hlavní obytný prostor, v patře pak ložnice.

Technický popis

JUBILEUM PLZEŇ je zajímavý designový rodinný dům, který je vybaven nejmodernějšími technologiemi, jako je tepelné čerpadlo, inteligentní elektroinstalace, systém větrání se zpětným ziskem tepla. Dům je navržen v difuzně otevřené konstrukci DifuTech CLIMA PASIV se součinitelem prostupu tepla v řezu tepelnou izolací U = 0,1 až 0,08 W/m2K v celém obvodovém plášti.

Realizační skupina

Architekt projektu

Ing. arch. Simona Brezovanová

Projektant

ATRIUM, s.r.o.

Dodavatel stavby

ATRIUM, s.r.o.

Investor

ATRIUM, s.r.o.

Země umístění stavby

Česká republika

Datum kolaudace

09/2014

Skladba konstrukce

Obvodová stěna DifuTech CLIMA PASIV - strukturní omítka, armovací síťka s tmelem, dřevovláknitá deska, dřevěný rošt s tepel. izolací, tepel. izolace, dřevěná konstrukce, parobrzdná deska, instalační předstěna s tepel. izolací, sádrovláknitá deska, bílý nátěr.

Zastavěná plocha

117 m2

Užitná plocha

216 m2

Počet obytných podlaží

2

Spotřebované dřevo

77 m3

Součinitel prostupu tepla

U = 0,1 W/m2K v řezu tepelnou izolací

Energetické zařazení budovy

A

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

ATRIUM, s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Strakonická 1056, 341 01 Horažďovice

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 376 512 087

Email

info@atrium.cz

Kontaktní osoba

Věra Doubková

Logo/Fotka

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací