Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Váš nový domov

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název díla 

Váš nový domov

Cílový zákazník

Bydlení pro rodiny

Architektonický popis

Jedná se o dvoupodlažní nepodsklepený rodinný dům se sedlovou střechou. Dům má jedno výškové plnohodnotné patro a obytné podkroví. Díky těmto proporcím se jedná o moderně vyhlížející stavbu s velkým množstvím oken. Do domu se vstupuje z východní strany. Zádveří domu tvoří halu, ze které jsou přístupné: technická místnost, WC, pracovna a obývací pokoj. Obývací pokoj je propojen s kuchyní a jídelnou. Z jídelny je možno vstoupit na terasu a zahradu domu. Pod schodištěm, na které se vstupuje z obývacího pokoje, je situován úložný prostor - spíž. V 2. NP se nachází ložnice se šatnou, dva pokoje, koupelna a samostatné WC, vše přístupné z haly. Z jednoho z pokojů je umožněn výstup do podstřešního prostoru.

Účel stavby

Rodinný dům řeší bytové potřeby investora. Předpokládaná kapacita rodinného domu je 5 osob. V budoucnu jsou plánována dvě garážová stání vedle domu - jedno kryté a druhé nekryté.

Technický popis

Jedná se o montovanou prefabrikovanou dřevostavbu s konstrukcí z celostěnových prefabrikovaných panelů. Kostru tvoří dřevěné sloupky, z interiérové strany opatřené OSB deskou. Z exteriérové strany je kostra panelu zaklopena deskou Fermacell. Mezi sloupky tvořící kostru panelu je aplikovaná foukaná tepelná celulózová izolace. Z vnější strany jsou panely opatřeny tepelnou izolací z minerální vlny, která slouží jako podklad pro fasádu. Zastřešení domu je realizováno jako dřevěný krov s vrcholovou vaznicí, jako krytina použita těžká betonová taška. Nosnou konstrukci stropu tvoří z větší části stropnice z konstrukčního dřeva KVH, které jsou po obvodě ukládány do plechových třmenů, nebo na nosné stěny a nad částí objektu I-OSB vazníky. Vytápění je zajištěno krbovými kamny a kombinací systému elektrického podlahového vytápění a elektrických přímotopů. Větrání je zajištěno rekuperační jednotkou.

Realizační skupina

Architekt projektu

VAZNÍKY D.N.K. s.r.o.

Projektant

VAZNÍKY D.N.K. s.r.o.

Dodavatel stavby

DOMY D.N.E.S. s.r.o.

Investor

neuvedeno

Země umístění stavby

Česká republika

Skladba konstrukce

celostěnový panel

Zastavěná plocha

77 m2

Užitná plocha

119 m2

Počet obytných podlaží

2

Součinitel prostupu tepla

0,17 W/m2K

Energetické zařazení budovy

B

Údaje o soutěžícím

Jméno/Název společnosti

DOMY D.N.E.S. s.r.o.

Bydliště/Sídlo společnosti

Hrotovická-Průmyslová Zóna 169, 674 01 Střítež

Vztah ke stavbě

Realizační společnost / Dodavatel

Webová stránka

Telefon

+420 568 841 104

Email

info@domydnes.cz

Kontaktní osoba

Tesař Tomáš

Logo/Fotka

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací