Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

RD Horní Počernice

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název stavby

RD Horní Počernice

Účel stavby

Bydlení pro rodiny

Popis stavby

Myšlenka jednoduchého kompaktního domu, otevřeného do zahrady, který bude přirozeně se svými majiteli i okolní zahradou stárnout a stane se nedílnou součástí původní zástavby.

Realizační skupina

Architekt

ATELIER KUNC architects / MgA. Michal Kunc, Ing. arch. Alžběta Vrabcová

Umístění stavby

Horní Počernice, 193 00

Datum kolaudace

09/2015

Typ konstrukce

Vlastní dům je konstrukčně jednopodlažní dřevostavba v pasivním standardu. V interiéru i exteriéru byly použity světlé tóny a přírodní materiály, kterým vévodí modřínové dřevo.

Zastavěná plocha

160 m2

Užitná plocha

148 m2

Počet podlaží

1

Doplňující informace o stavbě

Dům se zastavěnou plochou 160 metrů čtverečních patří k těm menším stavbám, ale obsahuje vše, co rodina potřebuje. Místo garáže je z uliční strany navrženo kryté parkovací stání. Dále podél domu projdete kolem jednotlivých pokojů jak dětí, tak rodičů, až ke vstupu. Vstupem se dostanete hned do samotného srdce domu – do obytné části, která se otevírá jak do atria, tak do velké zadní zahrady.

Zajímavost o stavbě

Pozemek v katastrálním území Horních Počernic byl velmi zajímavý svým tvarem. Délka přes 80 metrů a šířka nikde nepřesahující 14 metrů způsobovala ve všech koncepčních návrzích podélné rozdělení pozemku na dvě části. Umístění stavby v přední části pozemku zase neposkytovalo majiteli dostatek soukromí. V celkovém zadání byl jeden požadavek postaven nade vše: „soukromí, a to nejen od strany ulice, ale i ze stran sousedních domů“, kterých je celkem šest – výsledkem je proto dům s malým poloatriem.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

ATELIER KUNC architects, s.r.o.

Sídlo společnosti / Bydliště

Nad Spádem 650/12, 147 00 Praha 4

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Telefon

+420 733 536 685

E-mail

ak@atelierkunc.com

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Dům má připomínat místo, kde trávíte dobrou dovolenou – to je hlavní krédo našich návrhů a realizací interiérů a rodinných domů. Bydlení je základem naší práce.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací