Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

2.

Byt v korunách Chaber

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Byt v korunách Chaber

Typ interiéru

Soukromý

Popis interiéru

Novostavba na okraji Prahy s výhledem do přírody, kde každý komplex má svůj uzavřený vstup a skýtá tedy okolo domu upravenou zeleň a trochu soukromí, ač je to v Praze na novodobém menším sídlišti. Byt slouží mladé rodině, dispozičně je to 3kk a protože se nachází v posledním patře, okolo celého bytu mohou být klidné a rozlehlé terase.

Inovativní řešení

Díky developerskému projektu jsem před sebou měla prostor jako nepopsaný list. Znamenalo to pro mě vytvořit z prázdných prostor útulné bydlení pro mladou rodinu.

Jako nosný prvek jsme zvolili dřevo. Dřevo je použité všude na podlahách, kromě koupelny a WC, a také jako doplňující materiál na nábytku.

Do obývacího pokoje se nám podařilo umístit ostrůvek, na který jsme napojili dřevěný jídelní stůl, který využívá ostrůvek jako součást své konstrukce, takže má vlastně jen dvě nohy v prostoru. Díky ostrůvku se nám podařilo pomyslně oddělit kuchyň od obývacího pokoje a přitom zachovat komunikační zóny místností. Naopak propojovací částí je stěna, která je naproti sedací soupravy a slouží jako knihovna, úložná část, televizní stěna a vede z obývací části až do kuchyně.

V zádveří se nám podařilo umístit botníkovou část i se sezením a odkládáním aktuálních bund. 

Do chodby se nám hezky vešly všechny úložné skříně, kterým jsme vytvořili krásné dubové úchytky, a tím skříně povýšili na designový prvek.

Umístění interiéru

Praha 8 – Chabry, 184 00

Užitná plocha

100 m2

Datum kolaudace/ realizace

03/2018

Realizační skupina

Architekt

Kristina Prokšová

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Kristina Prokšová

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Kristina Prokšová

Telefon

+420 775 907 879

E-mail

kristina@kp-interiors.cz

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Již dlouho se zajímám o interiérový design. Myšlenka na uplatnění v tomto oboru mě provázela řadu let a po absolvování školy ekonomického zaměření jsem se rozhodla, že nastal ten správný čas a svůj zájem jsem obrátila k designu, k oboru, jenž mě vždy fascinoval. Vystudovala jsem rekvalifikační kurz na pražské Designškole v roce 2011, a od té doby se aktivně věnuji práci interiérového designéra. Je to práce s lidmi a s krásnými věcmi, tak se mi hezky vše spojilo v jedno.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací