Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

10.

Kanceláře a showroom Satpo

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Kanceláře a showroom Satpo

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

Před časem jsem byla oslovena k vytvoření interiéru kanceláří a showroomu v polyfunkčním domě Rezidence Sacre Coeur II pro developerskou společnost Satpo, která se rozhodla svou vlastní výstavbu využít pro sídlo firmy.

Hlavní motivací při tvorbě návrhu je pro mě vytvořit nový prostor s atmosférou přínosnou pro nejen pocity zaměstnanců, ale i klientů a návštěvníků showroomu.

Vstupní patro s recepcí a zasedacími místnostmi slouží jako prezentační showroom. Zasklená galerie v prvním nadzemním podlaží nad showroomem je využita pro kancelářská pracoviště zaměstnanců.

Inovativní řešení

Stavba, vzhledem k tomu, že je umístěna nad tunelem, má svou specifickou konstrukci, která se v interiéru výrazně projevila. Jako protiváhu k těmto technických prvkům jsme použili převážně jemné barvy, hravé tvarosloví a přírodní motivy.

Materiálový koncept je vytvořen kombinací překližky, skla, surového i lakovaného plechu, bílého mramoru i terazza. Stoly v zasedacích místnostech z masivních dubových fošen se specifickou vůní dřeva doplňují obklady a dveřní panely ze starých dřevěných trámů. Právě tento poměrně dominující přírodní materiál, se kterým pracuji velmi ráda, je v interiéru živým a pocitově zateplýmujícím prvkem. Kontrast ke skleněným příčkám a betonu na stropech showroomu tvoří i vzdušné bílé záclony. Barevná kompozice je tvořena opozicí pastelové růžové, modré, zelené, žluté i sněhově bílé k temné smaragdově zelené, zářivě červené a barvě přírodní oceli.

Zeleň se pne přes dvě patra na konstrukci z ocelových lan.

Umístění interiéru

Praha 5 – Smíchov, 150 00

Užitná plocha

740 m2

Datum kolaudace/ realizace

05/2017

Realizační skupina

Architekt

Daniela Polubědovová

Dodavatel stavby

Tunnel s.r.o

Investor

Satpo interiors, s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Daniela Polubědovová

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 8

Vztah k interiéru

Architekt

Logo / Fotka soutěžícího

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací