Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

Rekonstrukce prostor ÚJV Řež a.s.

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Rekonstrukce prostor ÚJV Řež a.s.

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

Zadáním bylo osvěžit chodby v administrativním objektu Ústavu jaderného výzkumu v Řeži. Dále, zcela v duchu současných trendů na pracovištích, bylo třeba vytvořit společenskou místnost pro setkávání zaměstnanců.

Inovativní řešení

Celkový dojem, kterého jsme chtěli docílit, je světlé, čisté prostředí, se zajímavým motivem, který by se prolínal celým návrhem. Volně převzato se tímto symbolem stal atom, ze kterého jsme si vzali vizuálně atraktivní dráhy elektronů, obíhajících jádro. Inspirací nám byla jejich grafická podoba – vzájemně se protínající linie a eliptické dráhy.

Tyto linie se propsaly jednak do výrazně modré vinylové podlahy, ze které vystupují v kontrastní bílé barvě. Výrazným prvkem jsou také svítidla ve společenské místnosti, která s tímto motivem pracují. Samotné elipsy se objevují v prořezání krytu na topení, jako otvory pro tříděný odpad, anebo z nich vyrůstají květiny v podélné lavici.

Ústředním prvkem je pak kuchyňka, která rovněž díky půdorysu elipsy schovává své zařízení před zbytkem místnosti. Zvnějšku je opláštěná bělenou borovicovou překližkou, vnitřní útroby jsou pak provedeny v obdobné modré barvě, jako je podlaha.

Doplňující informace o interiéru

V tomto projektu se spolu potkaly dvě zásadní veličiny potřebné pro zajímavý výsledek. Je to na prvním místě osvícený klient a dále pak zajímavé téma, kterým rekonstrukce prostor v zařízení ÚJV bezpochyby je.

Umístění interiéru

Husinec, 250 68

Užitná plocha

330 m2

Datum kolaudace/ realizace

03/2018

Realizační skupina

Architekt

Mooza architecture

Projektant

Mooza architecture

Dodavatel stavby

SWH stavby

Investor

ÚJV Řež a.s.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Mooza architecture

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 10

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Klára Císařovská

Telefon

+420 605 835 048

E-mail

cisarovska@mooza-arch.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Nabízíme komplexní služby na poli architektury a designu. Ručíme za osobní a nápaditý přístup. Váš záměr je pro nás výzvou. Dotáhnout ho do konce Vám pomůžeme klidně i vlastníma rukama!

Architektonické studio Mooza založily Petra Kocourková a Klára Císařovská v roce 2013 na základě předchozí dlouhodobé spolupráce. Časem přibyla nová posila v podobě Markéty a Štěpána. Právní forma je volné sdružení architektů.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací