Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

3.

Šalanda Karlín

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Šalanda Karlín

Typ interiéru

Veřejný

Popis interiéru

V nově zrekonstruovaném prostoru v pražském Karlíně vznikla prémiová restaurace „Krušovická Šalanda“. Krušovický pivovar patří do pivovarnické skupiny Heineken. Interiér restaurace byl vytvořen dle originálního návrhu architektů Vrtišky a Žáka. Prostorná restaurace nabízí nízké i vysoké barové sezení v kombinaci černé a červené barvy, které společně s přírodními dřevěnými prvky stolů, lavic a obložení vytváří velmi útulné prostředí.

Inovativní řešení

Dubové celomasivní stoly se zafrézovanou deskou a černě lakovanými kovovými trnožemi tvoří společně s lavicemi dominantu restaurace. Lavice jsou vyrobeny z černého lamina, bezbarvého dubu a lakovaných kovových nosných prvků s vypálenou korunkou po stranách. Veškeré dřevěné prvky jsou ošetřeny bezbarvým voskovým olejem řady OsmoColor. Na přání investorů bylo ve stejném duchu provedeno i externí obložení fasády, kde se propisuje dubový půlkulatý tvar lamel, stejný jako v obložení stropů. Tyto fasádní prvky jsou ošetřeny UV – bezbarvým olejem pro delší trvanlivost a zachování přírodního vzhledu dřeva.

Doplňující informace o interiéru

Jedinečným, unikátním prvkem celé restaurace je dubové obložení stropu a dubových půlkulatin na jeklové konstrukci. Tento prvek elegantně kryje všechny technické rozvody včetně vzduchotechniky a elektrorozvodů. Stropní obklady zároveň místy přechází i do obkladů stěn, čímž celý prostor příjemně zútulňují.

Umístění interiéru

Praha 8, 186 00

Datum kolaudace/ realizace

01/2017

Realizační skupina

Architekt

Design Studio Vrtiška-Žák

Investor

Star Crew Agency s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

UNIS-N, spol. s. r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Sedlčany

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Michal Paclt

Telefon

+420 702 027 208

E-mail

paclt@unis-n.cz

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše firma UNIS-N, spol. s.r.o. se specializuje na výrobu nábytku z masivu, především na nábytek ze smrku, borovice a dubu. Kromě standardní nabídky katalogového nábytku, vyrábíme i nábytek na zakázku, přesně dle přání zákazníků. Mimo kusového nábytku vyrábíme interiérové dveře, schodiště, nebo kuchyňské linky. Rovněž se zabýváme kompletním vybavením hotelů, penzionů nebo restaurací „na klíč“, kde často spolupracujeme s celou řadou architektů a designérů.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací