Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Prodejna a bistro Charlie 4rest

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Prodejna a bistro Charlie 4rest

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Hlavním námětem bylo funkční vyřešení menších prostor bistra a prodejny, kde jedna část je určena pro pultový prodej a druhá pak nabízí možnost konzumace na jednoduché nízké dřevěné lavici a nebo polovysokých thonetkách u dřevěné stěny. Prostory jsou od sebe odděleny paravánem, který je zároveň regálem na zboží. Prostor sezení je opticky zvětšen velikým zrcadlem v dřevěném rámu.

Hlavním materiálem je dřevo, doplněné o kovové profily. Dřevěná je podstatná část interiéru a samostatnou kapitolou je pak sedací nábytek – židličky thon; nízké jsou z bukového masivu s černým mořením a barové pak z olejovaného dubového masivu.

Celek je doplněn výraznou grafikou na stěnách v místě s prodejním pultem a jemnější grafikou v prostoru určeném pro sezení.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Hlavní postavou příběhu je místo – brněnská čtvrť Lesná. To nás inspirovalo. Les, stromy, dřevo, masivní dubové dřevo, dubová dýha. A kontrastní černé prvky – černé židličky, černé kovové profily na regálech. Tmavá grafika na stěnách s motivem zeleniny a jemná grafika v prostorech se sezením. Dřevo, v teplém odstínu, je použito jako hlavní prvek vytvářející požadovanou atmosféru klidu a odpočinku při dobré kávě a zákusku nebo menším jídle.

Na pultu je ve dřevěném obkladu vyveden motiv včelí plástve. Na dřevěném obkladu stěny je pak použit motiv horizontálních pruhů z dubových masivků a za lavicí je princip pruhů otočen na svislý. Sedák lavice je pak jednoduchý, opět z dubového masivu a dubové dýhy.

Umístění interiéru

Brno-Lesná, 638 00

Užitná plocha

90 m2

Datum kolaudace/ realizace

2019

Realizační skupina

Architekt

DL STUDIO, s.r.o.

Projektant

DL STUDIO, s.r.o.

Dodavatel stavby

HEMA PULS, s.r.o.

Investor

TRIPOLI concept s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

DL studio, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 8 – Karlín

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Tomáš Hrubý

Telefon

+420 603 972 761

E-mail

tomas.hruby@dlstudio.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Architektonické studio založeno v r. 2006 po šestileté spolupráci současných jednatelů. Kromě členů DL studia pracuje na projektech stálý okruh externích spolupracovníků (stavební profese, grafici, výtvarníci).

Specializací studia jsou návrhy interiérů, zejména gastro provozů, veřejných interiérů a scénografie pro divadla a televizi.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací