Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

9.

MATTONI BAR

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

MATTONI BAR

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Naším cílem bylo vytvoření příjemného místa k zastavení se a odpočinku v prostorách veřejně přístupné části letiště mezi jednotlivými terminály. Bar jako takový je rozdělen na tři části, které jsou však vizuálně propojené. Přední část, orientovaná do hlavního prostoru, je navržena jako barová, na ni skrze bar navazuje klidnější část nízkého sezení na pódiu, vzadu je pak nejklidnější část. Pro všechny části je navrženo rozdílné sezení. V barové části jsou pulty bez židliček a barovky u pultu, ve střední části jsou plastové židle s dřevěnými nohami a v zadní části pak pohodlná křesílka.

Bar je tvořen jednoduchým rámem. Podlaha před barem a podlaha na pódiu je z dřevěných lamel, aby se lépe odlišil prostor jednotky baru od neosobního interiéru haly s kamennou dlažbou. Dalším důležitým prvkem je zelená stěna a dřevěné obklady na stěně u klidnějšího sezení, které pak přecházejí do průhledného paravánu, oddělujícího tuto část od haly a zázemí.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Interiér místa pro zastavení a odpočinek pro cestující jsme chápali jako výrazně jiný, než je zbytek neosobního interiéru letištní haly. Používáme ve velké míře dřevo – podlaha na úrovni haly a na podlaze pódia plynule přechází do obkladu pultu a obkladu stěny. Nad tímto dřevěným obkladem na stěně je prostor pro polaroidové fotky návštěvníků letiště, které zde můžou nechat jako vzkazy. Nad touto plochou je zelená stěna s logem baru.

Důležitý je pro nás zejména 3D obklad stěny z dýhovaných dřevěných lamel, které jsme si pracovně nazvali „České středohoří". Tento obklad je navržen též jako paraván, oddělující halu od sezení.

Chtěli jsme výrazný, přitažlivý a víceúčelový interiér, kde se dá odpočívat a při společném fotografování i trochu pobavit.

Už je zde i Vaše fotografie?

Umístění interiéru

Praha 6 – Ruzyně, 161 08

Užitná plocha

100 m2

Realizační skupina

Architekt

DL STUDIO, s.r.o.

Projektant

DL STUDIO, s.r.o.

Investor

Lagardere Travel Retail, a.s.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

DL studio, s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 8 – Karlín

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Ing. arch. Tomáš Hrubý

Telefon

+420 603 972 761

E-mail

tomas.hruby@dlstudio.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Architektonické studio založeno v r. 2006 po šestileté spolupráci současných jednatelů. Kromě členů DL studia pracuje na projektech stálý okruh externích spolupracovníků (stavební profese, grafici, výtvarníci). Specializací studia jsou návrhy interiérů, zejména gastro provozů, veřejných interiérů a návrhy scénografie pro divadla a televizi.

Výkresy díla povinné

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací