Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

15.

Penzion Malý Šišák

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Penzion Malý Šišák

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Rekonstrukce penzionu Malý Šišák v Krkonoších byla podnětem k provedení interiéru části přízemí této typické horské dřevěné stavby, obnovené po požáru v roce 1936. Zcela nově byl realizován kompletní mobiliář recepce, klubovny, části restaurace a baru, včetně členících prvků interiéru, obkladů, říms, portálů, trámoví, podlah, svítidel a volně stojícího atypického nábytku.

Filozofií návrhu od architekta M. Čermáka bylo pracovat s tvarovou, barevnou a materiálovou tradicí zdejšího regionu v kombinaci s tvaroslovím původního meziválečného mobiláře a prvků nových, korespondujících se stávající architekturou, ovšem bez slepého historizujícího přepisu. Současně dostát provozním a normovým požadavkům restauračního a hotelového provozu 21. století, aniž by se tato skutečnost výrazněji promítla na celkovém vyznění díla.

Provedení: smrkový a dubový masiv, olejovosk různých odstínů, ruční malby na dřevě, strojové řezby.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Původní dochovaná řezba z třicátých let, artefakt z původního vybavení objektu, byla za pomoci současných digitálních technologií a CNC strojů při mírném pozměnění, zachovávajícím tvarosloví a rukopis, replikována. Tato replika pak byla použita na doplněné stávající řezby a celek byl použit v novém portále, čímž byla zachována historická kontinuita. Sloupy a pilastry členění interieru vycházejí z dobových fotografií z dvacátých a třicátých let před požárem v roce 1936.

Malby nejsou tisky ani jiné moderní technologie, jde o ruční malbu na dřevě. Na základě ideové předlohy, namalované architektem, a vysvětlení si princů záměru, paní Jana Vlková vytvořila originální malby s lidovou tématikou, určené výhradně pro tento interiér.

Interiér budovy byl „ohlodán na kost“, vše viděné na fotografiích je vytvořeno v rámci realizace projektu.

Umístění interiéru

Špindlerův Mlýn, 543 51

Datum kolaudace/ realizace

08/2019

Realizační skupina

Architekt

Ing. Martin Čermák

Investor

Vojenská lázeňská a rekreační zařízení

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

UNIS-N spol. s r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Sedlčany

Vztah k interiéru

Realizační společnost / Dodavatel

Kontaktní osoba pro veřejnost

Michal Paclt

Telefon

+420 702 027 208

E-mail

paclt@unis-n.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Naše firma UNIS-N, spol. s.r.o. se specializuje na výrobu nábytku z masivu, především na nábytek ze smrku, borovice a dubu. Kromě standardní nabídky katalogového nábytku vyrábíme i nábytek na zakázku, přesně dle přání zákazníků. Mimo kusového nábytku vyrábíme interiérové dveře, schodiště nebo kuchyňské linky. Rovněž se zabýváme kompletním vybavením hotelů, penzionů nebo restaurací „na klíč“, kde často spolupracujeme s celou řadou architektů a designérů. Více na www.dreveny-nabytek.cz.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací