Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

11.

dvacetimetrák ŘIPSKÁ

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

dvacetimetrák ŘIPSKÁ

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Do vinohradského dvacetimetráku se schoulil černý drak. Po jeho hřbetu je možné vyšplhat do spacího patra. Vnitro obludy skrývá malou koupelnu, zářící skrze průsvitné drátosklo. Celý obytný prostor je pak světlý a prostorný, sem tam se objeví původní omítka. Do prostoru by se měly vejít všechny potřeby 2 mladých rozcestovalých mileniálů, kteří touží po bydlení blízko centra, avšak bez tlusté a těžké hypotéky.

Hlavní obytný prostor je co nejblíže u okna, zdroje světla, s plnou výškou. Jedinou bílou zeď, určenou pro zavěšení obrazu, nahradilo městské skládací kolo s dojezdovou vzdáleností tak akorát na kraj metropole a zpět. Zasíťovaná stolní lampa u stropu je obrácenou siluetou Řípu, nositele názvu adresy bytu. Knihovna z křížů kopíruje tvar schodnic, vedoucích do horního pelechu.

Betonové umyvadlo a surová ocel spolu s nerezovou sítí doplňují škálu použitých materiálů. Masivní dubová podlaha z výprodeje čirou náhodou sedla k odstínu škrábané omítky.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Rekonstrukce se neobešla bez malé kontroverze spojené se schvalováním SVJ. Nakonec se však vztahy obyvatel domu utužily, truhlář pomohl repasovat dveře ve sdílených prostorech a byt je připravenej na pořádný sousedský mejdlo.

Umístění interiéru

Praha, 101 00

Užitná plocha

20 m2

Datum kolaudace/ realizace

2020

Realizační skupina

Architekt

Studio Reaktor

Investor

Jakub Heidler

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

studio reaktor s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 7 – Holešovice

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jakub Heidler

Telefon

+420 728 685 599

E-mail

heidler@studio-reaktor.com

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Svou tvorbu zakládáme na synergii a silných vazbách mezioborové spolupráce. Skrze dlouhodobé střetávání různých názorů vznikají nová řešení. Do procesu navrhování přimícháme grafiky, krajináře, stavaře a další specialisty spojené s vývojem kvalitního výsledku. Štěpíme standardní zadání, tavíme staré a zajeté koleje, abychom se dostali k jádru každého projektu. Nacházíme cesty, jak zlepšovat prostředí, ve kterém žijeme.

Výkresy díla povinné

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací