Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Studio Pilates Art

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Studio Pilates Art

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Studio Pilates Art je místem, kde se cvičí na dokonale vymyšlených a elegantních pilates strojích. Studio je rozděleno do několika základních zón, které společně vytváří kompaktní a funkční celek. Samotný střed studia tvoří odpočinkový ostrov, tzv. komunitní zóna určená k příležitosti sdílet dojmy s ostatními u kávy nebo čaje, nebo jen vnímat dozvuky cvičení.

Interiér studia je inspirován japonskou střízlivostí, pracuje především s přírodními materiály, klade důraz na vzdušnost, odlehčenost, celkovou rafinovanost a chytré detaily. Dominantním materiálem je voskovaná borovicová překližka a odolné akustické závěsy, které slouží pro jednoduché, ale efektní dělení celého studia do jednotlivých zón. Interiér jsme doladili černými detaily, keramickou mosaikou a barevnou podlahovou krytinou, jež záměrně kontrastuje s převažující střízlivostí. V rámci rozpočtu jsme navrhli také jednoduchá svítidla z japonského papíru (washi).

Zajímavost o díle / Příběh díla

Pro majitelky bylo od samého počátku důležité, aby vzniklo více než pouhá tělocvična naplněná lidmi. Hledali jsme přístup, který podpoří kvalitu cvičení, ale zároveň vytvoří kulturní prostředí, ve kterém se bude cítit dobře nejen tělo, ale i duše.

Umístění interiéru

Praha-Klánovice, 190 14

Užitná plocha

140 m2

Realizační skupina

Architekt

Kurz architects s.r.o.

Investor

Pilates Art s.r.o.

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

KURZ architects s.r.o.

Obec bydliště / sídla společnosti

Benešov nad Černou

Vztah k interiéru

Architekt

E-mail

info@kurz.archi

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Vytváříme architekturu, která staví na důvěře klienta. Při naší práci hledáme společně řešení, které je komplexní a ergonomické. Zakládáme si na dotažení projektu do konce – od prvních ručně kreslených skic – až po utažení posledního šroubu a osobního dohledu nad projektem. Jsme nekonvenční, rádi hledáme neotřelá řešení, ale stejně tak si zakládáme na tradičních a osvědčených metodách. Jsme zodpovědní ve vztahu k životnímu prostředí. Milujeme materiály takové, jaké jsou.

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací