Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Vršovické podkroví s dotekem slunce

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Vršovické podkroví s dotekem slunce

Typ interiéru

Soukromý

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Tmavý, malý až stísněný prostor… I tak by se dalo popsat jedno vršovické podkroví před tím, než prošlo kompletní rekonstrukcí v naší režii. Cílem bylo pozvat do tohoto bytu více slunce – a to ve všech myslitelných rovinách. Podlahovou plochou poměrně malé místnosti neměly dostatek přirozeného osvětlení. Jediné místo, kde byl cítit již od počátku potenciál, byl hlavní obývací prostor s kuchyní, který dosahoval v zadní části díky šikmé střeše hezké výšky dvou pater. Jak se tedy popasovat s nevýhodami a zvýraznit přednosti tohoto bytu?

Zajímavost o díle / Příběh díla

Řešení jsme našli v maximálním otevření všude, kde to bylo možné, a v optických hrátkách, které zprostředkují velkorysý dojem i na malé ploše. Zároveň byl využit každý kout, například v zešikmené nice na straně obývacího pokoje našla své místo na míru vyrobená pohovka, s úložnými prostory pod sedáky. Nejvyšší místo bytu nad kuchyní jsme využili netradičně, použitím horizontální bezpečnostní sítě, do které je možné skočit po výstupu ze schodiště. Síť zabírá v podstatě celou půdorysnou plochu kuchyně a vzhledem ke své nosnosti dovoluje, aby v ní řádilo či odpočívalo i více lidí najednou. Nejoblíbenější je u dětí, ale zalíbení v ní najdou i pozorovatelé kteří se chtějí pokochat děním v kuchyni, mají totiž možnost nahlédnout pod pokličku doslova z ptačí perspektivy.

Umístění interiéru

Praha-Vršovice, 101 00

Užitná plocha

59 m2

Datum kolaudace/ realizace

2019

Realizační skupina

Architekt

Mooza architecture

Projektant

Ing. arch. Klára Kuncová

Dodavatel stavby

Římský stavby

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Klára Kuncová

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha 10

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Klára Kuncová

Telefon

+420 605 835 048

E-mail

kuncova@mooza-arch.cz

Webová stránka

Facebooková stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Nabízíme komplexní služby na poli architektury a designu. Ručíme za osobní a nápaditý přístup. Váš záměr je pro nás výzvou. Dotáhnout ho do konce Vám pomůžeme klidně i vlastníma rukama!

Architektonické studio Mooza založily Petra Kocourková a Klára Kuncová (Císařovská) v roce 2013 na základě předchozí dlouhodobé spolupráce. Nový vítr a potřebný mužský element do týmu dále přinesl Štěpán Svejkovský.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací