Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

4.

Chalupa u Černých

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název interiéru

Chalupa u Černých

Typ interiéru

Veřejný

Charakteristika interiéru a filosofie díla

Chalupa v srdci Krkonoš je navržena tak, aby sloužila k setkávání přátel, rodin a kamarádů. To znamená, že celé přízemí je koncipováno jako veliký společný prostor s krbem, kuchyní, stoly, sezením, aby se tam mohl odehrávat společenský život.

První patro je rozděleno do jednotlivých ložnic, kde už každý má své soukromí. A podkroví je opět jedna veliká herna, takže i děti jsou tu naprosto spokojené.

Materiály jsme díky položení v horách volili dřevo a přírodní kámen. Na klenbách a některých stěnách jsme přiznali původní cihly, na podlahu jsme v přízemí použili dlažbu v dekoru kamene a v ložnicích opět dřevo. Snažili jsme se co nejvíc sjednotit s přírodou, a přitom dbát na praktičnost užívání. Dřevěné konstrukce jsme přiznali, kdekoliv to bylo možné. Celým domem tedy prochází původní dřevěné trámy, které stačilo jen ošetřit, stěny jsou buď jednoduché bílé nebo cihlové.

Zajímavost o díle / Příběh díla

Chalupa, která, doposud sloužila jako rodinné bydlení, byla obydlena jen v přízemí, které bylo rozděleno do čtyř místností, všechny konstrukce byly zakryty a v podstatě jste uvnitř nevnímali, že jste v horách na chalupě. Celou rekonstrukcí jsme se snažili jí vrátit původní myšlenku a kouzlo. To znamená přiznat konstrukce, tedy dřevo a cihly. Dlažba v dekoru kamene nám umožnila použít podlahové topení, tudíž nám kouzlo chalupy neruší radiátory.

Umístění interiéru

Rudník, osada Bolkov, 543 72

Užitná plocha

300 m2

Datum kolaudace/ realizace

9/2021

Realizační skupina

Architekt

Kristina Prokšová

fotograf

Martin Řehák

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

WaY designery

Obec bydliště / sídla společnosti

Praha

Vztah k interiéru

Architekt

Kontaktní osoba pro veřejnost

Kristina Prokšová

Telefon

+420 775 907 879

E-mail

kristina@waydesignery.com

Webová stránka

Logo / Fotka soutěžícího

Doplňující informace o soutěžícím

Designové studio, které působí na trhu už více jak 10 let. Ráda pracuji s přírodními materiály a samozřejmě potřebami svých klientů. Proto je každý interiér osobitý a originál. Tato práce je cesta, cesta neustálého poznávání nových věcí, technologií, lidí a je vždy unikátní. To je to, co tvoří WaY designery. Protože WE and YOU are designing!

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací