Dřevěná stavba roku

Dřevěná stavba roku

7.

Skladovací hala – Chrást

Hlasování bylo ukončeno.

Obecné informace o díle

Název konstrukce

Skladovací hala – Chrást

Popis konstrukce

Na monolitických stěnách spočívá nosná dřevěná konstrukce, sestávající ze svorníkovaných příhradových vazníků, kladených v distancích 3,26 m běžně a 5,25 m v zóně vrat. Vazníky jsou příčně propojeny zdvojenými vaznicemi a dále je křížem kladen rastr krokví. Příčné zajištění stability haly je zajištěno rámovou konstrukcí z ocelových válcovaných profilů UPE č. 200 v kombinaci s dřevěnými sloupy, které jsou integrální součástí příhradových vazníků. Tato rámová konstrukce zároveň pomáhá vynést i velký přesah přístřešku v průčelí.

Ochrana dřeva před povětrnostními vlivy

Veškeré dřevěné konstrukce jsou chráněny před povětrnostními vlivy střechou nebo tak, aby případná srážková voda mohla spolehlivě z konstrukce odcházet nebo vysychat. Povrchová úprava dřevěných konstrukcí je provedena přírodními olejovými lazurami Kreidezeit v trojnásobném nátěru.

Inovativní řešení

Stavby utilitárního charakteru jsou často řešeny v módu nejnižší ceny. Stavební systém těchto staveb většinou vychází dle aktuální situace na trhu, tzn. bez dalších kvalitativních hledisek jako jsou: vliv stavby na prostředí jako takové nebo vztah ke krajině apod. U stavby obecní haly v Chrástu se propojují hlediska individuálního zadání stavby pro obecní služby s potřebami korektury stávajícího prostředí venkovského zemědělského areálu, který byl v minulosti neracionálně situován na ploše venkovského sídla. Struktura konstrukcí haly obsahuje druhy materiálů, které maximálně zohledňují funkčnost a zároveň udržitelnost.

Umístění konstrukce

Chrást, 262 72

Datum kolaudace

07/2017

Doba výstavby

08/2016 –⁠ 07/2017

Realizační skupina

Architekt

MgA. Jan Brotánek, Ing. arch. Jan Karel

Projektant

Ateliér Jan Brotánek

Dodavatel stavby

Pila Martinice, s.r.o.

Investor

obec Chrást (okr. Příbram)

Údaje o soutěžícím

Jméno / Název společnosti

Ateliér Jan Brotánek

Obec bydliště / sídla společnosti

Rožmitál pod Třemšínem

Vztah ke stavbě

Architekt projektu

Kontaktní osoba pro veřejnost

Jan Brotánek

Telefon

+420 777 221 015

Email

info@brotanek.com

Webová stránka

Logo/ Fotka soutěžícího

Výkresy díla povinné

Výkresy díla nepovinné

2023 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací