Akce Do lesa s lesníkem na školním polesí Hůrky

Novinka je ze dne: 21. listopad 2017

Akce Do lesa s lesníkem na školním polesí Hůrky

Na Školní polesí Hůrka u Písku vyrazilo v úterý 26. září 2017 devětaosmdesát  dětí a jejich pedagogů ze Základní školy Josefa Kajetána Tyla v Písku v rámci akce „Do lesa s lesníkem“. Dopolední program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Krajským školním hospodářstvím České Budějovice, Střední rybářskou školou a Vyšší odbornou školou vodního hospodářství a ekologie Vodňany, Vyšší odbornou školou lesnickou a Střední lesnickou školou Bedřicha Schwarzenberga v Písku a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Krásný slunečný den dětem v lese zpestřili odborníci – lesníci, myslivci, rybáři a zaměstnanci Ústavu pro hospodářkou úpravu lesů a také Lesů České republiky, s. p. Pro děti připravili 7 stanovišť, kde si vyzkoušely zasadit smrkovou, bukovou nebo jedlovou sazenici, měřily výšky a průměry kmenů stojících stromů, dozvěděly se hravou formou o principech výchovy lesa, o činnosti myslivců a jejich péči o zvěř, zhlédly ukázku práce dřevorubce a železného koně (stroje, který zastupuje práci živého koně v lese při přibližování dřeva). Jako zpestření si vyzkoušely nahazování prutem a vrh sítí na cíl. Cestu domů dětem zpříjemnily koláčky a jako dárek si vyrobily dřevěné medaile s logem partnerské firmy Krajské školní hospodářství České Budějovice.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích a krátké reportáži níže.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací