Akce Do lesa s lesníkem proběhla na jižní Moravě

Novinka je ze dne: 18. listopad 2021

Do lesa s lesníkem na jižní Moravě

Dne 15. 10. 2021 se konala akce „Do lesa s lesníkem“ v lesích okolo chaty Hubertka v Šardicích. Podzimní les přivítal 92 dětí ze ZŠ Šardice, ZŠ Hovorany a ZŠ Kyjov.

Nadace dřevo pro život uspořádala akci ve spolupráci se spolkem pro Přírodu a myslivost. Vše proběhlo za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Děti poznaly na 6 stanovištích, co obnáší práce lesníka. Žáci se dozvěděli, jak se měří výšky a tloušťky stromů, zasadili si sazenici třešně ptačí a vyrobili si obraz z přírodnin. Děti se seznámily se způsoby dopravy pokácených stromů z lesa a pohladily si kobylu Agátu. Během podzimního odpoledne si děti vyzkoušely, jak se provádí výchovné zásahy v lese a prohlédly si myslivecké trofeje a kůže.

Lesnické dopoledne bylo zakončeno slavnostním nástupem doprovázeným troubením na lesnici. Na cestu domů dostaly děti výborný koláček.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací