Akce do lesa s lesníkem v Hradci Králové

Novinka je ze dne: 09. říjen 2020

Do lesa s lesníkem v Hradci Králové

V úterý 22. září 2020 proběhla akce „Do lesa s lesníkem“ u rybníka Výskyt pro 73 dětí a jejich pedagogy ze Základní školy SION J. A. Komenského v Hradci Králové. Dopolední program v lese pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Hradec Králové a.s. a s firmou PETROF, spol. s r.o.

Na děti čekalo překvapení v podobě ukázky práce koně při přibližování dříví, měření různých veličin stromů, sázení douglasek, ukázka kácení stromů, poznávačka lesních dřevin. 
U partnera akce společnosti PETROF, spol. s r.o. se děti dozvěděly o výrobě pianin a klavírů a mohly si vyzkoušet pomocí hracího strojku, na jakém druhu dřev je hudba slyšet nejlépe. Cestu domů dětem kromě slunečného počasí zpříjemnily také oblíbené koláčky. Akce byla zrealizována za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací