Brdské lesy v obležení dětí

Novinka je ze dne: 09. květen 2019

Brdské lesy v obležení dětí

Dne 24. 4. 2019 se konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“, kterou pořádá Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Vojenskými lesy a statky ČR s.p., divize Hořovice, Smurfit Kappa Czech s.r.o., Městysem Komárov, za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje. Dozvědět se informace o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo 109 žáků ze základních škol T. G. Masaryka Komárov a Osek. Z počátku chladné, ale později slunečné dopoledne zahájilo slavnostní troubení trubačů z vojenských lesů.

Celé dopoledne bylo navrženo tak, aby se děti seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese a aby si většinu prací samy vyzkoušely za pomoci lesníků. Žáci si tak například sami zasadili dubovou sazenici, změřili výšku a průměr kmene stromu, poznávali různé druhy zvěře a učili se formou hry o principech výchovy lesa (odstraňování zdravotně či jinak nevhodných stromů z lesa). Velikou atrakcí bylo pro děti řízení koně pomocí opratí se zapřaženou kládou. Na stanovišti s kreativní dílnou si žáci vyrobili a ozdobili domečky z papírové lepenky, které dostali darem od společnosti Smurfit Kappa Czech s.r.o.

Velký zájem o připravený program, nadšení a radost dětí z pobytu v lese, to vše na vás dýchne z fotografií a videoreportáže níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací