Den s lesníky na Kladské

Novinka je ze dne: 09. červen 2018

Den s lesníky na Kladské

Nadace dřevo pro život zavítala dne 22. května 2018 s akcí „Do lesa s lesníkem“ na lesní závod Kladská. Lokalitu Mýtský rybník, kterou lesnicky spravují Lesy České republiky, s.p., navštívilo 72 žáků základních škol Planá a Tachov. Akce byla finančně podpořena Ministerstvem zemědělství. Na přípravě se podílela také společnost Stora Enso Wood Products Planá s.r.o., jejíž zástupci připravili kreativní dílnu, kde si děti vyrobily nové lavičky.

Na dalších stanovištích se pak děti seznámily a samy si vyzkoušely hru na lesnici (hudební nástroj podobný lesnímu rohu), sázely sazenice modřínu a smrku, poznávaly hlasy jednotlivých druhů zvěře, měřily průměry a výšky stromů, vyznačovaly dřeviny vhodné k odstranění a viděly práci koně Šimona, který tahal kmeny stromů z lesa.  Jak se výroba laviček povedla a jak se účastníkům den v lese líbil, si prohlédněte na fotografiích níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací