Děti navštívily Vojenské lesy a statky v Lipníku nad Bečvou

Novinka je ze dne: 05. listopad 2021

Děti navštívily Vojenské lesy a statky v Lipníku nad Bečvou

Dne 7. 10. 2021 uspořádala Nadace dřevo pro život akci „Do lesa s lesníkem“ pro 94 dětí ze ZŠ Kojetín, ZŠ Bělotín a ZŠ a MŠ Struhlovsko. Akce probíhala ve spolupráci s partnerem Vojenské lesy a statky, s. p. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.


Během pochmurného podzimního dne se děti seznamovaly s prací lesníků. Žáci si vyzkoušeli změřit strom pomocí průměrky a výškoměru, na stanovišti Výchovy se dozvěděli, jak se musí pečovat o stromy, aby správně rostly. Děti se zahřály při sázení sazenic buku a při výrobě dřevěné tužky na stanovišti Kreativní dílny. Na stanovišti Myslivosti si děti osahaly shozy a trofeje zvěře a poznali, jak má být poslušný myslivecký pes. Stanoviště těžby dětem nabídlo ukázku vybavení dřevorubce. Aby děti poznaly náročnost práce dřevorubce, na stanovišti Těžby si všichni mohli potěžkat motorovou pilu a přilbu.

I přes pochmurné počasí se akce vydařila. Děti i paní učitelky odcházely s úsměvy na tváři a chutným koláčkem v ruce.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací