Děti oslavily Týden lesů ve Staré Oboře

Novinka je ze dne: 13. květen 2022

Děti oslavily Týden lesů ve Staré Oboře


Dne 12. 5. 2022 se konala ve Staré Oboře v Hluboké nad Vltavou akce s názvem „Do lesa s lesníkem“, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Oblastním ředitelstvím Jižní Čechy, Lesy České republiky, s.p., Lesní správou Hluboká nad Vltavou a Lesnickou školou Písek. Akce se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Letos se tato tradiční akce odehrála v rámci Týdne lesů, který každoročně probíhá 2. až 3. týden v květnu. Během tohoto celorepublikového svátku lesníci přibližují své zelené řemeslo nejen dětem, ale i široké veřejnosti. Mottem letošního Týdne lesů bylo: „Dřevo je z lesa.”

V lese čekalo na 80 dětí ze Základní školy Kubatova České Budějovice 6 stanovišť, na kterých si žáci osvojovali znalosti a dovednosti z oblasti lesního hospodářství. V praxi se jednalo především o výsadbu nových stromů, poznávání různých druhů zvěře, seznámení se s prací dřevorubce a s technikou, kterou se přibližuje vytěžené dřevo z lesa. Dále žáci měřili stojící stromy speciálními pomůckami a zábavnou formou jim také bylo vysvětleno, jakým způsobem pečují lesníci o les. Na stanovišti práce se dřevem si děti složily papírový klobouk a ozdobily si dřevěné medailonky. Celý den, provoněný lesem, doprovázeli troubením na lesní rohy trubači z Lesnické školy v Písku.

Akce se všem moc líbila. Na závěr obdržely děti od organizátorů chutný koláček.

Atmosféru akce si můžete dodatečně vychutnat na fotkách níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací