Děti z Božanova poznaly práci lesníků

Novinka je ze dne: 12. srpen 2021

Děti z Božanova poznaly práci lesníků

Děti měly možností zažít na vlastní kůži práci lesníků. Dne 9. 7. 2021 se díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství konala akce „Do lesa s lesníkem“ pořádaná Nadací dřevo pro život, ve spolupráci s Benediktinskou hospodářskou správou Břevnov s.r.o.


Nedaleko Božanova si 117 dětí pomocí zábavných a poučných činností vyzkoušelo a poznalo práci lesníků. Na 6 stanovištích se děti věnovaly aktivitám, které lesník běžně vykonává. Děti měřily stromy pomocí průměrky a výškoměru, viděly práci kočího s koněm. Na stanovišti Výchovy si děti pomocí hravých aktivit uvědomily, co potřebuje strom k tomu, aby správně rostl a jaké výchovné zásahy jsou v lese prováděny. Všichni si vyzkoušeli zasadit sazenice smrku a buku pomocí sazeče a sekeromotyky.


V kreativní dílně si děti vyráběly medailonky ze dřeva, které si na památku odnesly domů. Během celého dopoledne se dětem věnovali lesníci, kteří jim s radostí předávali své zkušenosti.
Celá akce se nesla v klidu a veselé náladě. Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout průběh celého dopoledne.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací