Děti z okolí Hradce Králové se vzdělávaly u rybníka Výskyt

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Děti z okolí Hradce Králové se vzdělávaly u rybníka Výskyt


V úterý 24. 9. 2019 uvítalo krásné slunečné počasí 96 žáků ZŠ a MŠ Rokytno a ZŠ Eduarda Nápravníka Býšť u rybníka Výskyt na akci Do lesa s lesníkem. Jedná se o vzdělávací půldenní interaktivní program, který každoročně po celé České republice připravuje Nadace dřevo pro život. Akce proběhla za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Partneři této konkrétní akce byly společnosti PETROF, spol. s r.o. a Městské lesy Hradec Králové a.s.

Děti se na 6 stanovištích dozvěděly spoustu nových informací o lesním hospodářství. Zasadily si svůj stromeček, poznávaly druhy dřevin, třídily informace o vodě na špatné a správné. Na dalším stanovišti byla ukázka kácení stromu s vyvětvováním a s manipulací kmene za pomocí kočího s koněm. Nedílnou součástí tohoto programu bylo i měření stromů, kde si žáci sami vyzkoušeli, jakými přístroji měří lesníci stromy v lese. Společnost PETROF, spol. s r.o. měla nachystané klapky a mechanizaci z klavíru. Žáci tak měli jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku klavírního křídla i samotných kláves. Díky této aktivitě poznávali i druhy dřev, které slouží k výrobě hudebních nástrojů.

Závěrečnou sladkou tečkou za pěkným dopolednem byly chutné koláčky a dárečky od Ministerstva zemědělství, které si děti odnesly. Akce se všem moc líbila. Podívejte se sami na skvělou atmosféru, která jez fotek níže patrná.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací