Děti z Přerova navštívily vojenské lesy

Novinka je ze dne: 22. květen 2019

Děti z Přerova navštívily vojenské lesy

Poryvy větru, chladné teploty a občasné drobné přeháňky neodradily v úterý 15. 5. 2019 na akci Do lesa s lesníkem 101 dětí ze základní školy Přerov Dlážka, aby si užily dopolední vzdělávací program v lese. Ten každoročně organizuje po celé České republice Nadace dřevo pro život. V tento den si jednotlivá stanoviště přichystali zaměstnanci Vojenských lesů a statků ČR s.p., divize Lipník nad Bečvou, jakožto partneři akce. Program se konal za finanční podpory společnosti Evo House project s.r.o. a Ministerstva zemědělství.

Žáci v lese se zájmem sázeli stromečky, poznávali a zkoušeli v praxi pomůcky na měření stromů, seznámili se s metodami a principy odstraňování stromů z lesa, obdivovali práci koně a s myslivci debatovali o zvěři žijící ve zdejších přírodních podmínkách. V kreativní dílně si pak vlastnoručně sami vyrobili dřevěnou tužku, která jim zůstala jako památka na dopoledne s lesníky. Na závěr čekalo na děti malé překvapení v podobě chutného koláčku.

Níže se podívejte, jak se akce vydařila...

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací