Děti z tábora hospodařily v lese

Novinka je ze dne: 30. červenec 2020

Děti z tábora hospodařily v lese

V úterý 14. 7. 2020 se uskutečnila další ze vzdělávacích akcí “Do lesa s lesníkem”, kterou organizuje Nadace dřevo pro život po celé České republice. Akce se zúčastnilo 72 dětí z různých zájmových kroužků Domu dětí a mládeže v Litomyšli v rámci jejich společného tábora v Řadově. Partnerem akce se stala Správa Parishových lesů. Dopolední program v lese proběhl za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Děti se zapojily do sázení lesa a vlastnoručně si zasadily pomocí sazeče a sekeromotyk sazenice dubu, modřínu a smrku. Dozvěděly se, co vše dělají lesníci v průběhu vývoje lesa, proč a čím měří stromy, proč se některé stromy odstraňují, jak se kácí stromy a jaké pomůcky jsou k tomu potřeba. Viděly i ukázku práce živého koně v lese při přibližování dříví. Nakonec si vyrobily a ozdobily na památku dřevěný medailonek. A mohly si také vyzkoušet svoji manuální zručnost při řezání ruční pilkou a práci s vrtačkou.

Všichni se těšili na závěrečné překvapení v podobě chutného koláčku. Jak se akce dětem líbila, uvidíte na fotkách níže.

Joomla SEF URLs by Artio

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací