Děti ze základních škol v Chocni si vyzkoušely práci lesníka

Novinka je ze dne: 12. srpen 2021

Děti ze základních škol v Chocni si vyzkoušely práci lesníka

V rámci projektu „Do lesa s lesníkem“ se děti ze ZŠ M. Choceňského podívaly do lesů nedaleko Chocně. Za finanční podpory Ministerstva zemědělství a ve spolupráci se správou městské lesy v Chocni se dne 28. 6. 2021 uskutečnila akce pořádaná Nadací dřevo pro život. Během dopoledne mohlo 103 dětí poznat práci lesníků.

Akce byla zahájena troubením na lesnici a borlici. Na 6 stanovištích měly děti možnost poznat pestrou práci lesníků.
Děti si vyzkoušely měření stromů, sázení sazenic smrku a buku pomocí sazeče a sekeromotyky, viděly práci těžaře s motorovou pilou a práci kočího s klisnou Samantou.
Aby děti pochopily, jak se les vychovává, byly pro ně nachystané hry, díky kterým viděly, kolik místa strom k životu potřebuje a jak se v průběhu let vyvíjí. Na posledním Kreativním stanovišti si děti na památku vyráběly z dřevěných kulánků medailonky, které si odnesly domů. Seznamování s prací lesníků bylo ukončeno troubením.

Průběh akce a spokojenost zúčastněných si můžete prohlédnout na fotografiích níže.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací