Diecézní lesy navštívily děti z Vysočiny

Novinka je ze dne: 28. červen 2019

Diecézní lesy navštívily děti z Vysočiny

V úterý 18. 6. 2019 se konala před prázdninami poslední akce Do lesa s lesníkem. Dopoledne v lese u Vortové zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Diecézními lesy Hradec Králové s.r.o., společností Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Vzdělávacího programu se za krásného slunečného počasí zúčastnilo 78 dětí ze třech základních škol (Hlinsko, ulice Resslova, Kameničky a Český Herálec). Děti se přišly dozvědět o práci lesníků a jejich činnostech, kterými zasahují do vývoje lesa.

Na šesti stanovištích měly děti možnost vyzkoušet, co všechno obnáší péče o les a jak se pokácené dřevo dále zpracovává. Vlastnoručně si vyzkoušely sázet sazenici smrku, vyznačovaly stromy vhodné k odstranění, dozvěděly se o důležitosti vody a jejím koloběhu v přírodě, měřily výšky a průměry kmenů stojících stromů. Viděly práci dřevorubce a kočího s koněm při přibližování dřeva. Díky společnosti Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o. si mohly smontovat dřevěnou lavičku, kterou dostaly jako dárek spolu se sazenicí jednoho z mnoha druhů dřevin a chutného koláčku.

Dětem i učitelům se akce moc líbila. Jako poděkování od nich lesní pedagogové a organizátoři akce dostali keramická lesní zvířátka, která pro ně děti vyrobily. Skvělá atmosféra na Vás dýchne z fotek níže.

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací