Do lesa s lesníkem letos poprvé v Lesonicích u Třebíče

Novinka je ze dne: 31. květen 2017

Do lesa s lesníkem letos poprvé v Lesonicích u Třebíče

Den zpočátku zatažený, ale po sléze slunečný a krásný, přivítal žáky 4. a 5. tříd ZŠ Benešova v Třebíči na akci s názvem Do lesa s lesníkem, kterou pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnerskou firmou DOMY D.N.E.S. s.r.o.

Akce s rekordním počtem 144 dětí se odehrála v krásném prostředí bývalé obory Lesonice, která je ve správě Lesů České republiky, s. p., Lesní správy Třebíč. V terénu čekalo na mladé studenty 7 stanovišť s lesnickými činnostmi. Žáci  si např. zasadili sazenici smrku, změřili výšku a odhadli věk stromu. Dozvěděli se o principech výchovy mladých lesních porostů, zhlédli ukázku práce kočího s koněm a práci dřevorubce, dozvěděli se o životě různých druhů živočichů atd. Velice zajímavým stanovištěm byly Lesnické dovednosti, kde si děti v rámci prevence lesních požárů, pomocí hasičských džberů, hadic a proudnice vyzkoušely zásah vodou na cíl. Současně si děti na tomto stanovišti zkusily náročnost poznávání různých předmětů hmatem a prověřily si paměť. Naučily se poznávat různé druhy dřevin.

Praktickou práci se dřevem si vyzkoušely díky partnerské společnosti DOMY D.N.E.S. s.r.o. Pod vedením jejího spolumajitele pana Tomáše Tesaře si každý žák vlastnoručně vyrobil dřevěné krmítko pro ptáčky, které si také mohl odnést domů a pochlubit se svým řemeslným uměním. Děti získaly spoustu informací a zažily mnoho nového. Jak se akce vydařila, se podívejte na fotkách níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací