Do lesa s lesníkem na Dni Země ve Štětí

Novinka je ze dne: 09. květen 2019

Do lesa s lesníkem na Dni Země ve Štětí

V pátek 26. 4. 2019 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s městem Štětí, Mondi Štětí a.s., Josefem Homolkou a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství svou třetí letošní akci ,,Do lesa s lesníkem“. Akce, která se konala v rámci oslav Dne Země v rámci projektu Zdravé město, se zúčastnilo 88 žáků 4. a 5. tříd včetně pedagogického dozoru ze třech základních škol města Štětí (Ostrovní, Školní a T. G. Masaryka).

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci na šesti stanovištích. Vyzkoušeli si zasadit sazenici borovice, změřit výšku a tloušťku stromu, zjistili, jak lesníci vychovávají mladé lesní porosty a spoustu dalších činností souvisejících s prací lesníků a lesním hospodářstvím. V traktoru si pak pomocí obsluhy různých pák vyzkoušeli ovládání a manipulaci tzv. rampovací radlice (zařízení na úchop odvětveného kmene stromu a jeho převoz a rovnání na skládce dřeva). Na stanovišti Voda v lese se dozvěděli o tom, jak probíhá koloběh vody v přírodě a jak důležitá je voda pro všechny organismy na Zemi.

Lákavé a zajímavé se pro děti stalo stanoviště, které zajišťovala společnost Mondi Štětí a.s. Zde si děti vyrobily z dřevěných špachtlí různé dekorace a obrázky. Celá akce se dětem i učitelům velice líbila. Příjemnou atmosféru, která sálá jak z fotek, tak video reportáže, si prohlédněte níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací