Do lesa s lesníkem podruhé u Třebíče

Novinka je ze dne: 16. květen 2018

Do lesa s lesníkem podruhé u Třebíče

Krásný slunečný den přivítal žáky 4. a 5. tříd ZŠ Na Kopcích a ZŠ Kapitána Jaroše z Třebíče na akci s názvem Do lesa s lesníkem, kterou připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnerskou firmou DNK system s.r.o., s Lesy České republiky, s. p., Lesní správou Třebíč a za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Akce, které se zúčastnilo 100 dětí, se odehrála v krásném prostředí naučné stezky Bažantnice. V terénu čekalo na mladé studenty 6 stanovišť s lesnickými činnostmi. Žáci  si např. zasadili sazenici smrku, změřili výšku a odhadli věk stromu. Dozvěděli se o principech výchovy mladých lesních porostů, zhlédli ukázku práce kočího s koněm a práci dřevorubce, dozvěděli se o fungování koloběhu vody v lese atd.

Praktickou práci se dřevem si žáci vyzkoušeli díky partnerské společnosti DNK system s.r.o. Pod vedením jejího spolumajitele pana Tomáše Tesaře si každý žák vlastnoručně vyrobil dřevěné krmítko pro ptáčky, které si také mohl odnést domů a pochlubit se svým řemeslným uměním. Děti získaly spoustu informací a zažily mnoho nového. Jak se akce vydařila? Na to se podívejte na fotkách níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací