„Do lesa s lesníkem“ poprvé u Frýdku-Místku

Novinka je ze dne: 29. červen 2018

„Do lesa s lesníkem“ poprvé u Frýdku-Místku

V akci „Do lesa s lesníkem“, která se uskutečnila dne 19. června 2018 v lokalitě poblíž Václavovic, našlo zalíbení 102 žáků ze základní školy „OSMIČKA“ z Frýdku-Místku. Program se zde mohl uskutečnit díky partnerům akce: Lenzing Biocel Paskov a.s., Lesy České republiky, s.p. – Lesní správa Ostrava, Střední škola řemesel z Frýdku-Místkua za finanční podpory Ministerstva zemědělství.

Zájem a pozornost dětí těšily odborníky (lesní pedagogy), kteří pro ně připravili v terénu a v blízkosti hezkého rybníčku 6 stanovišť. Žáci se zde aktivně zapojovali do výsadby stromků, měření stromů, do aktivit souvisejících s koloběhem vody, viděli práci koně v lese, a také si mohli díky Střední škole řemesel smontovat dřevěnou lavičku, kterou si odvezli s velkým nadšení a aplausem do školy. Díky společnosti Lenzing Biocel Paskov a.s. se dozvěděli, jak se získávají ze dřeva vlákna a k čemu se používají.

Akce se velice vydařila a nadšení všech můžete vidět na fotografiích níže.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací