Do lesa s lesníkem poprvé v Brandýse nad Labem

Novinka je ze dne: 01. listopad 2019

Do lesa s lesníkem poprvé v Brandýse nad Labem

Krásný slunečný den přivítal ve čtvrtek 19. 9. 2019 v Brandýse nad Labem ve Starém Městě 101 dětí ze dvou základních místních škol. Děti se přišly podívat do parku Houštka, kde se dozvěděly, jak se hospodaří s lesem a co vše je náplní práce lesníka. Program na 6 stanovištích pro ně zorganizovala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s partnery akce, kterými byl Ústav pro hospodářskou úpravu lesů Brandýs nad Labem a Město Brandýs nad Labem. Akce se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství a Středočeského kraje.

Žáci zde sázeli 50cm sazenice lípy a javoru klenu, absolvovali lanovou trať s karabinkou a zavázanýma očima a vlastnoručně si vyrobili a ozdobili dřevěný medailonek. Měřili také výšky a tloušťky stromů, hravou formou získávali informace o vyřazování a odstraňování dřevin z lesa a také se dozvěděli zajímavé informace o koloběhu vody v lese. Zaujala je také ukázka těžební techniky dvou pracovních čet a železného koně, během které si mohli prohlédnout nářadí dřevorubce a několik motorových pil.

Dětem a učitelům se akce moc líbila. Na závěr si děti odnesly malý dáreček od partnerů a také chutný koláček. Více můžete vidět na fotografiích níže.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací