Do lesa s lesníkem poprvé v Kunštátu

Novinka je ze dne: 10. prosinec 2018

Do lesa s lesníkem poprvé v Kunštátu

Slunečný a teplý první listopadový den přivítalo 106 žáků ze Základní školy a mateřské školy v Kunštátu na akci „Do lesa s lesníkem“. Tu pro ně připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci se společností INÉS Kunštát, s.r.o., společností Javořice, a.s. a za finanční podpory Ministerstva zemědělství. Na žáky čekalo tradičně 6 stanovišť, která ukazují vývoj lesa od semínka po dospělý les a jednotlivé činnosti lesníků v určitých fázích jeho vývoje. Děti si tak zasadily v rámci stanoviště zalesňování a semenářství sazenice jedle. Dále si zahrály hru na prořezávky (výchovný zásah v mladém lese, kterým upravují lesníci počet dřevin na ploše). Na stanovišti, které se týká  měření, si děti vyzkoušely změřit výšky a tloušťky stromů. Dozvěděly se, jak důležitá je voda v lese a také poznaly práci koně Lesana při přibližování dřeva.

Na stanovišti, Práce se dřevem, které zajišťovala společnost Javořice, a.s., si vlastnoručně, za pomoci hřebíků a kladívek, vyrobily budky pro ptáčky. Ty budou ještě dodatečně se správcem společnosti INÉS Kunštát, s.r.o. rozvěšovat po stromech okolních lesů. Na závěr akce si děti odnesly chutný koláček.

Jak se akce vydařila, se přesvědčte sami z fotografií níže.

 

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací