Do lesa s lesníkem v Hradci Králové

Novinka je ze dne: 09. říjen 2018

Do lesa s lesníkem v Hradci Králové

V úterý 25. září 2018 proběhla u rybníka Výskyt akce „Do lesa s lesníkem“ pro 89 dětí a jejich pedagogy ze Základní školy Milady Horákové a Soukromé základní školy SION v Hradci Králové. Dopolední program pro ně v lese  připravila Nadace dřevo pro život ve spolupráci s Městskými lesy Hradec Králové a.s. a s firmou PETROF, spol. s r.o.

Na děti čekalo překvapení v podobě ukázky práce koně při přibližování dříví, sázení smrkových a bukových sazenic pomocí sekeromotyky a sazeče, měření výšek a tlouštěk stromů a aktivity spojené s koloběhem vody v lese. U partnera akce společnosti PETROF, spol. s r.o. se děti dozvěděly o výrobě pianin a klavírů a mohly si samyvyzkoušet složit klávesy. Poznávaly  různé druhy dřev. Za pomoci hracího strojku, který na ně přikládaly, pochopily význam rezonančního dřeva. Cestu domů dětem kromě slunečného počasí zpříjemnily také oblíbené koláčky. Akce mohla být realizována díky finanční podpoře Ministerstva zemědělství.

Jak se den v lese vydařil, zhlédnete na fotografiích níže.


2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací