Do lesa s lesníkem v Kunštátě, aneb Poznáváme práci lesníků

Novinka je ze dne: 13. červenec 2021

Do lesa s lesníkem v Kunštátě, aneb Poznáváme práci lesníků

V lesích nedaleko města Kunštát se dne 15. 6. 2021 konala akce “Do lesa s lesníkem” pro děti ze ZŠ a MŠ Kunštát. Vzdělávací akce Nadace dřevo pro život se konala za finanční podpory Ministerstva zemědělství a ve spolupráci s partnery INÉS Kunštát, s.r.o. a Javořice, a.s. Díky našim partnerům a podporovatelům se podívalo 91 dětí do lesa, kde se na jedno dopoledne žáci stali lesníky a měli možnost poznat jejich práci.

Děti si během dopoledne vyzkoušely sázení sazenic, viděly práci těžaře s motorovou pilou a poznaly, jak se soustřeďuje dříví pomocí lesnického kolového traktoru.
Na dalších stanovištích zjistily, jak se měří stromy a pracuje s průměrkou či výškoměrem. Děti si pomocí her ukázaly, jak je třeba o les pečovat a prospíval.
V kreativní dílně vyráběly děti dřevěné medailonky, které si jako památku na akci odnesly domů.

V úvodu i na závěr akce si děti poslechly troubení, kterým byla navozena příjemná atmosféra. Jak můžete vidět na fotkách, celá akce se povedla. Spokojenost pedagogů i žáků byla veliká.

2022 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací