Do lesa s lesníkem ve Štětí

Novinka je ze dne: 17. květen 2018

Do lesa s lesníkem ve Štětí

Dne 20. dubna 2018 se konala další z akcí „Do lesa s lesníkem“, kterou pořádá Nadace dřevo pro život. Dozvědět se něco více o tom, co všechno musí lesník v lese dělat a proč, přijelo zjistit 94 žáků ze třech základních škol ze Štětí – Ostrovní, Školní a T.G. Masaryka. Krásné slunečné dopoledne děti strávily v lese, který je v majetku pana Josefa Homolky. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu byla společnost Mondi Štětí a.s., která si pro děti připravila na stanovišti práce se dřevem atraktivní a dětmi velice oblíbenou činnost v podobě lepení obrázků z buničiny. Ty si děti jako dárek odnesly na památku domů.

Celý den byl navržen tak, aby se děti nejen seznámily s ukázkami lesnických činností přímo v lese, ale aby si většinu prací i samy vyzkoušely za pomoci lesníků. Žáci si tak například zasadili sazenici borovice, změřili výšku a průměr kmene stromu, poznávali lesní zvěř nebo se formou hry  učili o principech výchovy lesa (odstraňování hospodářsky a fyziologicky nevhodných dřevin z lesa).

Veliký zájem, nadšení, radost z pobytu v lese, z možnosti zapojení se do aktivit můžete vidět na fotkách níže.

 

2020 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací