Do lesa s lesníkem ve Štětí v Evropském týdnu mobility

Novinka je ze dne: 30. září 2021

Do lesa s lesníkem ve Štětí v Evropském týdnu mobility


Ve středeční dopoledne 22. 9. 2021 uspořádala Nadace dřevo pro život ve spolupráci s městem Štětí, Mondi Štětí a.s., Ing. Josefem Homolkou a také za finanční podpory Ministerstva zemědělství akci Do lesa s lesníkem“. Akce, která se konala v rámci Evropského týdne mobility a Zdravé město, se zúčastnilo 123 žáků z 5. tříd včetně pedagogického dozoru ze základních škol města Štětí, Základní škola Ostrovní 300, Základní škola Štětí Školní ul., Základní škola T.G. Masaryka Štětí, Speciální základní škola.

Ověřit své dovednosti a načerpat nové zkušenosti mohli žáci na šesti stanovištích. Vyzkoušeli si zasadit sazenici borovice, změřit výšku a tloušťku stromu, zjistili, jak lesníci pečují o mladé lesní porosty a spoustu dalších činností souvisejících s prací lesníků a lesním hospodářstvím. V traktoru si pak pomocí obsluhy různých pák vyzkoušeli ovládání a manipulaci tzv. rampovací radlice (zařízení na úchop odvětveného kmene stromu a jeho převoz a rovnání na skládce dřeva). Děti velmi zaujala práce tažného koně Čerta. Na stanovišti myslivost se dozvěděli o tom, jak myslivci pečují o zvěř.

Lákavé a zajímavé se pro děti stalo stanoviště, které zajišťovala společnost Mondi Štětí a.s. Zde si děti zdobily různé obrázky. Celá akce se dětem i učitelům velice líbila. Na závěr partner akce Zdravé město Štětí pro děti přichystal chutné koláčky. Příjemnou atmosféru, která sálá z fotek si prohlédněte níže.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací