„Do lesa s lesníkem“ ve vojenských lesích

Novinka je ze dne: 23. listopad 2020

„Do lesa s lesníkem“ ve vojenských lesích

V úterý 13. 10. 2020 zavítala Nadace dřevo pro život do oblasti Bakalov na lesní správě Velký Újezd v divizi Lipník nad Bečvou s akcí „Do lesa s lesníkem“. Akci pro děti z přerovské školy připravili společně s Nadací a za finanční podpory Ministerstva zemědělství také zaměstnanci Vojenských lesů a statků, s.p.

Proč lesníci musí pečovat o les a jaké činnosti pravidelně vykonávají, se dozvědělo a zároveň i vyzkoušelo 76 dětí ze Základní školy Svisle z Přerova.

I přes nepřízeň počasí si žáci program náramně užili. Na šesti stanovištích se dozvěděli, jak vzniká les, jakým způsobem o něj lesníci pečují, co vše se v něm měří a proč. Jak probíhá kácení stromů a přibližování dříví koněm, jak spolu souvisí myslivost a lesnictví. V tvořivé dílně si pak žáci pomocí akrylových fixů malovali na památku kamínky.

Jaké vědomosti školáci od lesníků načerpali a jaké činnosti si z praktického života v lese mohli vyzkoušet, nám připomenou fotografie z akce.

2021 © Nadace dřevo pro život - Oficiální webové stránky, všechna práva vyhrazena. / Kontakt / Ochrana osobních údajů

Správce webových stránek UBK s.r.o.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací