Jihlavské děti malovaly na stromečky z OSB desek

Novinka je ze dne: 06. květen 2019

Jihlavské děti malovaly na stromečky z OSB desek

Dne 12. 4. 2019 se konala v pořadí již čtvrtá akce malování OSB desek na Krajském úřadě v Jihlavě ve spolupráci s Nadací dřevo pro život a společností Kronospan CR, spol. s.r.o. Společně se tyto organizace snaží, zábavnou a hravou formou, šířit mezi děti informace z oboru lesnictví, ale také dřevozpracujícího průmyslu, aby si děti uvědomily význam a důležitost dřeva jako obnovitelné suroviny. Skupina 25 dětí ze 4. třídy ZŠ Seifertova v Jihlavě se nejprve dozvěděla formou prezentace a interaktivních ukázek, co vše vyrábí ze dřeva společnost Kronospan. Poté následovala prezentace o práci lesníků, počínaje sběrem šišek a plodů, sázením, ochranou výsadeb proti škůdcům, až po samotné kácení stromů a jejich zpracování. Děti tak měly možnost formou diskuze, otázek a kvízů prožít život jednoho stromu ve všech jeho fázích vývoje. Po této interaktivní přednášce byly děti rozděleny do 6 skupin a soutěžily v kresbě na dřevotřískové desky vyřezané ve tvaru jehličnatých a listnatých stromů.

„Na dřevěných deskových stromcích jsme viděli namalovanou lesní zvěř, plody stromů, houby, lesní techniku i těžaře. Téma ochrany lesů a péče o ně je v dnešní době více než aktuální, a proto děkuji dětem za jejich aktivní účast. Potěšilo mě, že všechny děti chodí pravidelně do lesa, a jak řekly, nikdy by v lese neodhodily žádné odpadky. Navíc mají docela přesnou představu o tom, co všechno se ze dřeva vyrábí,“ pochválil děti radní Martin Hyský.

Vítězem soutěže v malování se staly nakonec všechny děti a jejich malované stromečky jsou nyní ozdobou školy, kterou navštěvují. Z akce si každý odnesl drobný dáreček.

Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací