Jihlavští žáci navštívili společnost Kronospan Jihlava

Novinka je ze dne: 13. květen 2018

Jihlavští žáci navštívili společnost Kronospan Jihlava

Dne 26. 4. 2018 se v terénu ve správě Městských lesů Jihlava konala již tradičně akce „Do lesa s lesníkem“ pořádaná Nadací dřevo pro život. V lese na žáky čekalo 5 stanovišť, kde si vyzkoušeli zasadit sazenici smrku, seznámili se s pomůckami pro měření stromů, zhlédli ukázku práce dřevorubce a viděli také práci koně v lese. Velice oblíbeným stanovištěm byla názorná ukázka koloběhu vody, při kterém musely děti dopravit pomocí plastových metrových okapů kapku vody (v podobě tenisového míčku) do oceánu.  

Stanoviště spojené s prací se dřevem bylo umístěno do areálu společnosti Kronospan CR, spol. s r.o., jež je partnerem této akce. Žáci se tak zúčastnili velmi zajímavé exkurze v tomto podniku. Děti absolvovaly komentovanou prohlídku po areálu jízdou v autobuse a pak také malovaly stromečky vyrobené z dřevotřískových desek. Ty jim po akci pan truhlář dovezl do jejich škol, což je velmi potěšilo.

Celkem se akce, která se konala za příznivého počasí, zúčastnilo 100 žáků 4. a 5. tříd ze Základní školy Nad Plovárnou a Základní školy TGM Jihlava.

Nadšení dětí a učitelů můžete zhlédnout na fotografiích níže.


Používáme technologie, jako jsou soubory cookie, abychom mohli přizpůsobovat obsah a reklamy, poskytovat funkce sociálních médií a analyzovat provoz na webu. Informace o vašem používání webu také sdílíme s našimi důvěryhodnými partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýz.
Souhlasím Více informací